Monster Tulpar T7 25.1 R20 çoklu çekirdekte 5234 puan verdi

Soğutması Legion, Rog, Omen gibi modellerin yanından bile geçemez.
Ben şahsen Legion,ROG ve V25.1 kullandım. V25.1 ROG'dan açık ara önde soğutma konusunda. Legion 5'den de daha iyi. Alüminyum kasa L5P ve L7 belki bu cihazdan daha iyi olabilir. Ancak yanından bile gecemez demek fazla iddiali. Hele de ROG gibi 45W işlemciyi 96 dereceden indiremeyen 130W ekran kartını 86 dereceden indirmek için 95W'a kadar güç kısan bir modelle kiyaslamam.

Ben şahsen Legion,ROG ve V25.1 kullandım. V25.1 ROG'dan açık ara önde soğutma konusunda. Legion 5'den de daha iyi. Alüminyum kasa L5P ve L7 belki bu cihazdan daha iyi olabilir. Ancak yanından bile gecemez demek fazla iddiali. Hele de ROG gibi 45W işlemciyi 96 dereceden indiremeyen 130W ekran kartını 86 dereceden indirmek için 95W'a kadar güç kısan bir modelle kiyaslamam.
Ekran kartı soğutmasına değil işlemci soğutmasına diyorum ben. Üstelik bahsettiğim modeller timespy testinde 80 derecede geziyor. Hangi rog kullandınız bilmiyorum ama bizim kullandığımız roglar ısınmıyordu.

Ekran kartı soğutmasına değil işlemci soğutmasına diyorum ben. Üstelik bahsettiğim modeller timespy testinde 80 derecede geziyor. Hangi rog kullandınız bilmiyorum ama bizim kullandığımız roglar ısınmıyordu.
Benim cihaz da Timespy testinde 80 dereceler de geziyor.
Üstelik ekran kartı 71'İ geçmedi.

2021 G513QM. 10750H ve 10870H modelleri de ısınıyor bildiğim kadarıyla ama onlari kullanan ROG kullanıcıları işlemciler ısınıyor diye Intel'i suçluyor:)

Cinebench R20 çoklu çekirdek puanı: 5234.
Cinebench R23 çoklu çekirdek puanı: 13633.
3D mark time spy genel puan: 9973 işlemci puanı: 9678 grafik puanı: 8860.

AIDA 64 Extreme sistem kararlılık stres testine işlemci 95 derecelerde gezerek çoğunlukla 3.8 GHz, ara sıra 3.6, 3.7GHz değerlerine düştü.

Normal mi değerler?

3DMark testinde işlemci 9678 puan ekran kartı 8860 puan aldıysa genel puan nasıl 9973 oluyor.

Geri
Yukarı