Monster Tulpar T7 soğutucu önerisi

Bütçe
50TL-100TL

Muhammet Durakan

Femtopat
Daha fazla  
Kullandığım laptop bu yaklaşık 15-20 saat işlemci oranı yüzde 75-80 derecelerinde çalıştı ve klavyenin ortası ısınmıştı. Bu sıcaklık normal fakat üzün süre bu değerde kalması işlemciye zarar verebilir düşüncesindeyim. Var mı alabileceğim bir soğutucu 50-100TL arası falan. Fiyatı fazla yüksek olmayacak şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sıcaklığı 75-80 arasında ise soğutucuya ihtiyacınız yok, gayet iyi değerler. Bu ürüne bakabilirsiniz stand tarzı bir şey istiyorsanız.
sıcaklık normal zaten ama dediğim gibi 15-20 saat boyunca bu sıcaklıkta kalıyor arka planda çalışanlardan dolayı

şu daha iyi gibi sanki

sıcaklık normal zaten ama dediğim gibi 15-20 saat boyunca bu sıcaklıkta kalıyor arka planda çalışanlardan dolayı

şu daha iyi gibi sanki
Çok bir değişiklik olmayacak soğutucu aldığınızda, ondan bahsetmeye çalışıyorum.

Bende bu modeli kullanıyorum. Laptopu havada tutmak için standlara baktımda güzel bir şey bulamadım soğutucu olarak şu model güzelmiş sessizce çalışıyormuş yakın zamanda bende alacağım.

+En yüksek işlemci performansı diye bir ayar var %100'den %99 çekince sıcaklık 60 derecelere kadar düşecektir ama FPS değerlerinde viraz düşecektir deniyebilirsin dostum.
Soğutucu biraz pahalı ama değer diye düşünüyorum ucuz modeller 1-2 derece anca düşürür.

Laptop fan ayarınız varsa onu hızlandırmanızı öneririm. Harici soğutucuların neredeyse katkısı yok. 5 senedir sizin bahsettiğiniz saatlerde ve sıcaklıklarda laptop kullanıyoum hiçbir zararı olmadı bu zamana kadar. Tabi 3 ay süre ile temizlik ve macun değişimini hiç aksatmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı