Monster Tulpar T7 v19.3 anlık donma

Yigit75

Kilopat
Yer
Ümraniye
Merhaba arkadaşlar. Kullanmış olduğum Tulpar T7 v19.3 laptopum anlık kitlenme sorunu yaşıyorum. Herhangi bir iş yaparken saniyelik olarak kilitleniyor ve tekrar geri geliyor. Ekran gitmiyor herhangi bir mavi ekran vermiyor. Örnek olarak Discord'da konuşurken kitlenme sonucu mikrofon gidiyor Discord'dan çıkıp tekrar girince sorun düzeliyor. RAM ekran kartı testini yaptım herhangi bir sorun çıkmadı. Isı değerleri 55 60 derece arası. Windows orijinal ve güncel Driver'ler güncel. 3. parti herhangi bir uygulama yok tüm programlar orijinal lisanslı.

Hocam eğer sıcaklıklar boşta 55-60 ise bir sıkıntı olabilir, kaynakları tüketen başka bir program veya servis çalışıyor olabilir.
İhtimalleri incelemeden tam nedenini bilemeyiz ama eğer memory test, CPU/GPU stress test yaptıysanız (eğer sorun yazılımsal değilse) geriye depolama sağlığını kontrol etmek kalıyor. HD Tune kullanarak SSD/HDD sağlığınızı kontrol edebilir misiniz?

Hocam eğer sıcaklıklar boşta 55-60 ise bir sıkıntı olabilir, kaynakları tüketen başka bir program veya servis çalışıyor olabilir.
İhtimalleri incelemeden tam nedenini bilemeyiz ama eğer memory test, CPU/GPU stress test yaptıysanız (eğer sorun yazılımsal değilse) geriye depolama sağlığını kontrol etmek kalıyor. HDD Tune kullanarak SSD/HDD sağlığınızı kontrol edebilir misiniz?
Laptoplar da bu ısı değeri normal diye biliyorum. HD Tune ile SSD disk kontrol edilmez diye biliyorum onun yerine Samsung MAGICIAN ile kontrol ettiğim de sağlık durumu %99.

Laptoplar da bu ısı değeri normal diye biliyorum. HD Tune ile SSD disk kontrol edilmez diye biliyorum onun yerine Samsung MAGICIAN ile kontrol ettiğim de sağlık durumu %99.
Hocam sıcak günlerdeyiz benim cihazım da boştayken 50 derece civarı çalışıyor, yük altında 85-90 :D. Dediğiniz gibi o sıcaklıklar dert gibi durmuyor.

SSD için HD Tune'da S.M.A.R.T kullanarak kontrol edilebiliyordu sanırım ama dediğim gibi depolama da sadece bir ihtimal, net olarak nasıl bir argüman elde edilir bilemiyorum. İşlemcide anlık bir frekans düşmesi de buna sebep olabilir gibi geliyor. Belki de bu konu hakkında fikri olan biri vardır, diğer arkadaşlar da yardımcı olurlar en kısa sürede eminim.

BIOS'u güncelleyin.
BIOS Güncel.
Hocam sıcak günlerdeyiz benim cihazım da boştayken 50 derece civarı çalışıyor, yük altında 85-90 :D. Dediğiniz gibi o sıcaklıklar dert gibi durmuyor.

SSD için HD Tune'da S.M.A.R.T kullanarak kontrol edilebiliyordu sanırım ama dediğim gibi depolama da sadece bir ihtimal, net olarak nasıl bir argüman elde edilir bilemiyorum. İşlemcide anlık bir frekans düşmesi de buna sebep olabilir gibi geliyor. Belki de bu konu hakkında fikri olan biri vardır, diğer arkadaşlar da yardımcı olurlar en kısa sürede eminim.
Bayadır bu şekilde bakalım nasıl çözüm bulacağız.

Hocam bende de 15.1 model var şu şekilde bir donma oluyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı