Monster Tulpar T7 v19.3 vs ASUS G731GU-H7229 vs MSI GL75 9SD-052XTR

Siz olsanız fiyatı önemseyerek hangisini alırdınız

• Monster Tulpar T7 V19.3

• Asus G731GU-H7229

• MSI GL75 9SD-052XTR

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Dün bir arkadaşım GL 75 modelinde Coil Whine sorunu var kronik olarak dedi inanın şaştım kaldım ne alacağıma tişört değilki 11 bin lira bir kere alınacak en iyisi olsun istiyorum.

Dün birsürü video izledim ASUS gerçekten 85 dereceleri zor geçiyor ama MSI daha fazla sıcaklığa sahipti RAM eklemek için 100 lira istemeleri çok da büyük bir dert değil açıkçası ASUS'un tasarımını daha çok beğendim bir de MSI modeli çok sade eski modelleri daha ihtişamlıydı MSI'ın.

Modelleri ne acaba bir de şarj konusunda nasıllar ne zamandır kullanıyorsun.

İzlediğiniz ASUS modeller undervolt yapılmış olanlar. Birkaç video daha araştırırsanız bütün 9. nesil işlemciler 96 dereceyi görüyor.

Yaklaşık 6 aydır monster t7 v20.1 kullanıyorum. Bir kaç küçük sıkıntı dışında bir sorunum olmadı ve genel incelemelerini falan yaptım oyun olsun sentetik testler olsun yaptım ve yapmaya devam ediyorum. İncelemelerime bakarsanız ne demek istediğimi iyi anlarsınız. Şuan piyasada bulabileceğiniz en fiyat performans ürünü ve markasıdır. İçerisinde 9 tane bakır soğutucu buluğu var ve dört tane sıcak hava çıkışı var. Performans olarak diğer laptoplara oranla daha yüksek işlemci passmark da i7 9750h 15000 küsür, ekran kartı GTX 1660ti mobile 10000 küsür alıyor. GTX 1660 ti masa üstü ile arasında 5 veya 10 FPS ya var yada yok diye bilirim. Üzerine 960 GB Corsair mp510 ekledim. Kasa içini açmak garanti dışarı bırakmıyor. Ses olarak biraz daha yüksek olsaydı iyi olurdu.

Yaklaşık 6 aydır Monster T7 v20.1 kullanıyorum. Bir kaç küçük sıkıntı dışında bir sorunum olmadı ve genel incelemelerini falan yaptım oyun olsun sentetik testler olsun yaptım ve yapmaya devam ediyorum. İncelemelerime bakarsanız ne demek istediğimi iyi anlarsınız. Şu an piyasada bulabileceğiniz en fiyat performans ürünü ve markasıdır. İçerisinde 9 tane bakır soğutucu buluğu var ve dört tane şacak hava çıkışı var. Performans olarak diğer laptoplara oranla daha yüksek işlemci passmark da i7 9750H 15000 küsür, ekran kartı GTX 1660 Ti Mobile 10000 küsür alıyor. GTX 1660 Ti masaüstü ile arasında 5 veya 10 FPS'ya var ya da yok diyebilirim. Üzerine 960 GB Corsair MP510 ekledim. Kasa içini açmak garanti dışarı bırakmıyor. Ses olarak biraz daha yüksek olsaydı iyi olurdu.

Teşekkür ederim sesi az çıkmış çok çıkmış çok önemli değil neticede oyunlu laptopu ve kulaklıkla kullanılacak şarj konusunda cihazınızın performansı nasıl tasarruf da kaç saat gidiyor ve ven Monster aldım ama keşke üzerine birazdaha ekleseydim de MSI falan alsaydım diye düşünüyor musunuz.

Teşekkür ederim sesi az çıkmış çok çıkmış çok önemli değil neticede oyunlu laptopu ve kulaklıkla kullanılacak şarj konusunda cihazınızın performansı nasıl tasarruf da kaç saat gidiyor ve ven Monster aldım ama keşke üzerine birazdaha ekleseydim de MSI falan alsaydım diye düşünüyor musunuz?

MSI ve Monster kullandım şu an Monster kullanıyorum.
Monster.
-Ses kalitesi idare.
-Fan sesi fazla(Turbo Fan'da gerisi can sıkıcı değil)
-Kasa kalitesi dandik.
-USB 2.0 portları dandik.
+Performans iyi ve diğerleriyle kıyaslandığında ucuz.
+Isınma sorunu ile karşılaşmadım.
+Klavye hissi güzel.
+RGB aydınlatması bölgesel fakat iş görür.
+Servis sıkıntısı yok.
+Ömür boyu bakım hizmeti mevcut(macunlar ve toz)
+Size ayrılan RAM, M.2 SSD, SATA SSD yükseltme kısmı garanti dışı bırakmıyor.

MSI.
-Pahalı.
-Servis sıkınıtısı var.
-Isınma sorunu var.
-Tornavida değecekse serviste değecek
+Kasa kalitesi tok.
+Performans iyi.
+Ses tatmin edici.
+USB vb portları dayanıklı
+işçilik kaliteli hissettiriyor

Bütçe ve isteklerine göre karar verirsin hocam. Eğer MSI alacak olsaydım kasa kalitesi ve işçilik için alırdım onun harcinde Monster daha ekonomik mesela 1 yıllık Monster notebookta mouse olarak kullanılan dokunmatik yüzey klavyede her harfe basışımda tıkırdama yapıyor düzelebilecek bir şey ama servise göndermek ve 20 gün beklemek can sıkıcı performans olarak MSI ile Monster arasında fark göremedim fiyat olarak ise fark mevcut.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim sesi az çıkmış çok çıkmış çok önemli değil neticede oyunlu laptopu ve kulaklıkla kullanılacak şarj konusunda cihazınızın performansı nasıl tasarruf da kaç saat gidiyor ve ven Monster aldım ama keşke üzerine birazdaha ekleseydim de MSI falan alsaydım diye düşünüyor musunuz.
Aldığıma pişman değilim zevk alarak kullanıyorum. YouTube de bilgisayar evreni yazın oradan testlere bakabilirsiniz. Şunu söyleyebilirim almışken durumunuz yetiryor sa 2060 falan çıkın. MSI dan daha güçlü olduğunu düşünüyorum çünkü testler bunu düşündürüyor.

Monster kasa kalitesi pek tatmin etmediğini söyleyenler Y540 Nitro ROG GL gp GF serilerinin kasalarına bakabilirler. MSI MSI yapan GS ge GT kasalarıdır. Kardeşim Predator helios, allianware, GE yada GT kasalarını alamıyorsan, gidip INSPRION, ROG, GL, gp kasalarına bakıyorsan gönül rahatlığı ile Monster alabilirsin. Partizanlık ile bu iş olmaz. Almadıysan birgün MSI, HP ve Lenovo açık modelelerini kendin inceliyebilirsin. MSI kasaları içe göçüyor, ısınıyor ve hissiyatı omen kadar Premium hıssettırmıyor. Hep yanlış analizler hep hem de 😊 Monster'da belirgin tek eksik nokta hoporlordur.
Ayrıca paneller hakkında bilgi edinebilirsen, ntsc, srgb, adobergb, Hz, ms, IPS, flat panel ve kontrast oranlarına gore hareket etmeni öneririm.

Son düzenleme:
Merhaba oyun için notebook alacagim ama bir türlü karar veremiyorum.

Öncelikle olmasını istediğim özellikler:
i7 9750H
GTX 1660 Ti
17.3 ekran ve pilinin 3 saat civarı dayanması

Kafamda birkaç model var ama hepsinin artı veya eksileri farklı sizce hangisi veya başka model öneriniz var mı varsa ne

Monster:
Monster'ı çok eleştiriyorlar. Şarjı en fazla yarım saat gidiyor, ısınma sorunu var diye. Doğru mu acaba? Alanlar varsa tavsiye eder mi?

ASUS:

Fiyat farkına değer mi sizce? Çünkü az bir fiyat farkı yok ve şarjı yazıldığı gibi 4-6 saat gidiyor mu?

MSI:

Bilenler, kullanıp tecrübe edenler yorum yaparlarsa sevinirim. Masaüstü al, laptop iyi olmaz diyecek varsa burayı terk etsin :) İhtiyacım neyse onu almam gerekiyor, üniversitede masaüstü zor.
Merhaba,

Asus aldıgınızı belirtmiştiniz sanırım, ürünü ne kadara aldınız?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı