MSI GL65 9SD-033XTR vs Monster Tulpar T7 v19.3.1

Purivier

Centipat
Arkadaşlar merhaba yakın zamanda Gaming laptop almayı düşünüyorum. Monster'da karar kılmıştım fakat alttaki bilgisayarı buldum. Sizce MSI kalitesi için bazı özelliklerden feragat etmeye gerek var mı?

.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarında donanımsal fark görünmüyor. 200 lira fazla verip 2.0 motor Passat alacağınıza 2.0 Mercedes C200 alın derim.
120Hz ve 144Hz önemsenecek bir fark gibi durmuyor. En azından bu iki ürün arasında kalsaydım önemsemezdim.

Öncelikle 5 aydır 19.3 kullanıyorum ama Monster fanboyu veya MSI hater'ı değilim :)
Monitörüm MSI, laptopum da MSI'di.

MSI iyi yönleri:
- MSI'ın soğutması Monster'dan bir tık önde. Bu herkesin bildiği bir gerçek.
- Ses kartı, hoparlör kalitesi, yardımcı yazılımlar diğer artıları

Monster iyi yönleri:
-Mükemmel bir ekranı var.
-Daha ucuz
-Servis ve garanti işlemleri bence daha hızlı ve güvenli.(MSI'da garanti ve bakım süreçlerinde başım ağrımıştı, Monster'ı henüz göndermedim fakat satın alırken şubeye gelenlerin işlemlerini gördüm.)
-Bu biraz saçma gelebilir ama inanılmaz şık. Arka panel fırçalı metal, klavyenin olduğu panel kadifeye benzer, çok hoş bir dokunma hissi var.

Ayrıca i79750H ve GTX1660Ti'da ısı problemi olmuyor, MSI daha iyi soğutuyor ama Monster bileşenlerini yakmadı. Bunu yanlış anlama.

Bence durum böyle, sen bu farkları tartıp kendin karar vermelisin. İkisini de kullanan kişilere ulaşmalısın, birden çok kişinin fikrini almalısın. Bunlar ciddi paralar.

Ayrıca Monster'ı seçersen Windows 10 ve 1TB HDD var diye o kadar fark ödemene gerek yok, 19.3 almanı tavsiye ederim. Ben 19.3 alıp Windows ve HDD'yi dışarıdan temin ettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı