Monster Tulpar T7 v2.3.1 Harici Ekran Kartının Çalışmaması

CoşkunK

Decapat
Merhaba,
Tulpar T7 V2.3.1 bilgisayarımı tetikleme sorunu nedeni ile teknik servise bırakmıştım. BIOS yükleyerek sorunu çözmüşler ancak bana ekran kartımın (GTX870) arızalı olduğunu söylediler. Ne hikmetse vermeden önce bozuk değildi. Aygıt yöneticisinde gizli aygıtları göster deyince görünüyor driver yükledim ancak "bu aygıt kullanabileceği boş kaynak bulamadı kod:12" hatası veriyor. Ben ekran kartının BIOS sürümü uyumsuzluğu nedeni ile çalışmadığını düşünüyorum. Elinde aynı bilgisayardan ya da harici ekran kartı takılabilir bir bilgisayarı olan İstanbul Anadolu yakasında oturan bir arkadaş var mı, bilgisayarında benim ekran kartını test edebileceğim yardım sever?
Tekrar Merhaba,
Yukarıda bahsettiğim sorun ile ilgili biraz araştırma yaptım bilgisayarıma yüklenen BIOS versiyonu E1763IF8.71D EC versiyonu 1763EG61 Ver7.14’tür. Şimdi aklıma takılan şu oldu bu BIOS versiyonunun GTX870M ekran kartım ile uyumsuz olma durumu olabilir mi? Anakart BIOS versiyonuna güncelleyip ekran kartı BIOS güncellenmediği için böyle bir sorun olma ihtimali nedir? Teknik bilgisi iyi olan bir arkadaş yardım ederse çok sevinirim kafayı yemek üzereyim. Bir de anakart BIOS versiyonumu nette araştırdığımda aşağıdaki linkteki görsel geldi ekran kartı kısmında GTX970M yazıyor.
Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.
Bana da teknik servisin dediği elimizde GTX970M ekran kartı var idi. Bu da kafamı kurcaladı sanki bu versiyon GTX970M ile uyumlu o yüzden benim mevcut ekran kartım çalışmıyor gibi geldi bana yardım edin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı