Monster Tulpar T7 v20.3 mağduriyeti

PUBG Mobile benim sorunum değil orada video çekerken abi beni de çek dedi o konuyla ilgim yok da.
Valorant demişsin zorlar mı demişsinde 2060 nasıl alıyor FPS MUX swich olayı da yazmamışım ama BIOS da iGPU vs msihybrt var dGPU yok yani olabilecek yapılacak her şeyi yaptım masaüstünden en yüksek performanslar vs. ler hepsi yapılı bu arada 2060'lı laptopu olan arkadaşım bu FPS'leri MSI hybrt de alıyor DGPU'ya alsa siz düşünün onda var dGPU BIOS'unda bende yok.

RDR2 de Ultra ayalarda dene. 3060'ın daha yüksek değer vereceğini görüceksin. Valorant gibi bir oyun 3060 ekran kartını zorlayamaz. 2060'ı en yüskek ayarlarda zorluyor.

RDR2 de Ultra ayalarda dene. 3060'ın daha yüksek değer vereceğini görüceksin. Valorant gibi bir oyun 3060 ekran kartını zorlayamaz. 2060'ı en yüskek ayarlarda zorluyor.
Zorlamakla alakası yok hocam. MUX açınca 300FPS alanları gördüm. Ayrıca 2060'ı zorlayan Valorant mı? Hangi ayarlar o?

RTX30 serisi notebooklarda MUX'un gerekli olduğunu iyice bell etti. Ne kadar performanslı bir cihazınız varsa MUX'a o kadar ihtiyaç duyuluyor. Performans ölüyor kapalıyken. BIOS güncellemelerini isteyin. Yeni BIOS'larda dGpu seçeneği görünüyor. Belirtin.

Bire bir aynı sorunu yaşayanlar MUX geldiğinde cidden çok yüksek değerler almaya başladılar Valorant'ta vs. Fakat 2060 ile arasındaki farkı bilmiyorum belki de aynı seviyededir.
hocam monsterdan bios istedimde bu 30 serisi için dgpu ya alınca görüntü kapanıyor diye bios la dgpu özellini kaldırdıklarını söylediler yani güncel bioslarda zaten dgpu yok rtx 30 serisi neden böyle anlamadım

hocam monsterdan bios istedimde bu 30 serisi için dgpu ya alınca görüntü kapanıyor diye bios la dgpu özellini kaldırdıklarını söylediler yani güncel bioslarda zaten dgpu yok rtx 30 serisi neden böyle anlamadım
Tüm Tulpar'lara yavaş yavaş geliyor hocam. V21.4 kasada dediğiniz gibi sorun yaratıyor ancak ona da gelecek eninde sonunda. Halihazırda şu an güncel BIOS ile dGpu kullanan insanlar var.

Arkadaşım aynı magduriyeti yaşadım iade ettim ama zaten keske bu açılan konuları okusaydın 3060 oturmamış stabil gücünü daha veremiyor güncellemeler geldikçe düzelir deniyor,cpu gpu kullanım yüzdeleri düşük o kadar youtube da videolar var burda bir sürü konu açılmıs keske bakıp alsaydın

Ne kadar beklenmeli bilinmiyor ki hersey belirsiz hazır para var bende ama ne zaman alsam bilmiyorum
çoğu kişi keşke forumlara bakıp almasaydı bu sorun var demişlerde benim anlamadığım tamam rtx 30 serisi oturmamış kart daa bazı arkadaşlarda sorun yok onlar tam performans alabiliyor bende o yüzden aldım zaten onlarda almasa tamam dicem alınmaz çok enteresan bi durum bu arada iademi etsem daha 4 günlük laptop jelatinlerini dahi çıkarmadım böyle sorunlar olcanı bildimden yada beklesemmi güncellemelerle acaba düzelirmi düzeleceğini bilsem off offf

2060 kullanıyorum. Zorlamakla alakası var. En yüksekte %80 kullanılıyor 250 FPS alıyorum. En düşükte %20 kullanılıyor yine 250 FPS alıyorum.
kardeşim senin dediğin gibide olsa dedimiz gibi 3060 olup böyle sorun yaşamayanlarda var dediğin gibi olsa 3060 ozaman yüzde 50 kullanımla 300 fps versin ozaman

Değişmesi lazım. Başka bir açıklaması yok. MUX açmadan Ekran kartını %100 yüke sokan bir oyun ile denendiği zaman zaten 3060 daha fazla performans verecek.
Pardon hocam ben yanlış anlamışım sizi kusura bakmayın. Haklısınız. Ben sizin "MUX ile alakası yok, o kart Valorant'ta hep o performansı verecek siz zorlayan oyunları deneyin" gibi dediğinizi sandım.😂

Olay tamamen 3060'ın aşırı güçlü olması ve dürtülmeden (MUX) kendini tam performansla çalıştırmaması yüzünden. Ben de iade ettim v20.2'mi. 140FPS alıyordum CS:GO'da...

Geri
Yukarı