Monster Tulpar T7 v20.4 17.3 için soğutucu önerisi

O benim sanırım :D bende 20 derece fark oluyor, sizde o kadar olur mu bilmiyorum ama en az 10 derece fark eder diye düşünüyorum.

Hocam sizin laptop markanız nedir ve alt ızgaraları nasıl? Benimki sağdan sola doğru hepsi ve googlea yazarsanız görebilirsiniz alt ızgaraları.

O benim sanırım :D bende 20 derece fark oluyor, sizde o kadar olur mu bilmiyorum ama en az 10 derece fark eder diye düşünüyorum.

Bende de 18-20 derece fark ediyor. kesinlikle fark olur.

Hocam sizin laptop markanız nedir ve alt ızgaraları nasıl? Benimki sağdan sola doğru hepsi ve googlea yazarsanız görebilirsiniz alt ızgaraları.
Abra a7 v12.2 kullanıyorum. Benim laptopun alt ızgaralar gayet büyük, sizin model de de öyledir muhtemelen. Google'da arattım ama bulamadım alt ızgaraların fotoğraflarını sizin model için.

Hocam hava girişimi yoksa hava çıkışımı olmuyor?

Masada kullandığım için sıcaklık artıyor çünkü hava sirkülasyonu sağlanmıyor dediler. Tek şikayetçi olduğum konu ekran kartı sıcaklığı GPU hep 80 85 derecelerde AAA oyunlarda ve bunu 75 80'lere düşürmek istiyorum bu yüzden bir soğutucu stand önerisinde bulunur musunuz ya da bu linkteki ürün nasıldır? ( laptopum sağdan sola doğru ızgaraları) https://www.hepsiburada.com/zalman-...lik-ayarli-notebook-sogutucu-stand-p-BS50163#

Abra a7 v12.2 kullanıyorum. Benim laptopun alt ızgaralar gayet büyük, sizin model de de öyledir muhtemelen. Google'da arattım ama bulamadım alt ızgaraların fotoğraflarını sizin model için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dakika 10.00 dan izlemeye başlarsanız hava ızgaralarını görebilirsiniz. Buna göre soğutucu önerilerinizi ya da bu zalmanı mı önerirsiniz yorumunuzu bekliyorum

Son düzenleme:
Masada kullandığım için sıcaklık artıyor çünkü hava sirkülasyonu sağlanmıyor dediler. Tek şikayetçi olduğum konu ekran kartı sıcaklığı GPU hep 80 85 derecelerde AAA oyunlarda ve bunu 75 80'lere düşürmek istiyorum bu yüzden bir soğutucu stand önerisinde bulunur musunuz ya da bu linkteki ürün nasıldır? ( laptopum sağdan sola doğru ızgaraları) https://www.hepsiburada.com/zalman-...lik-ayarli-notebook-sogutucu-stand-p-BS50163#

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dakika 10.00 dan izlemeye başlarsanız hava ızgaralarını görebilirsiniz. Buna göre soğutucu önerilerinizi ya da bu zalmanı mı önerirsiniz yorumunuzu bekliyorum
Alt ızgaralar fazlasıyla büyük hocam, Zalman ZM-NS2000 alabilirsiniz.

Bende de 18-20 derece fark ediyor. Kesinlikle fark olur.

Aynı soğutucu mu Zalman'dan mı bahsediyorsunuz hocam bir de sizin laptopunuzun marka modeli nedir acaba ve bende ortalama ne kadar olur tahminen?

Alt ızgaralar fazlasıyla büyük hocam, Zalman ZM-NS2000 alabilirsiniz.

Peki ızgaraları gördünüz hocam tahminen ne kadarlık bir sıcaklık düşüşü olur? Şu an tek derdim GPU sıcaklığı GPU 85 derecede ve bunu 70 80 arasına düşmesini istiyorum. Daha iyi bir soğutucu önerir misiniz ya da bu en iyisi midir?

Aynı soğutucu mu Zalman'dan mı bahsediyorsunuz hocam bir de sizin laptopunuzun marka modeli nedir acaba ve bende ortalama ne kadar olur tahminen?

Peki ızgaraları gördünüz hocam tahminen ne kadarlık bir sıcaklık düşüşü olur? Şu an tek derdim GPU sıcaklığı GPU 85 derecede ve bunu 70 80 arasına düşmesini istiyorum. Daha iyi bir soğutucu önerir misiniz ya da bu en iyisi midir?
Izgaraları gördüm, benim laptopun ızgaralardan daha büyük bile denebilir. Sıcaklıklar çok rahat 70-75'e düşer hocam. Daha iyi bir soğutucu var mı bilmiyorum, ben alırken çok araştırdım en iyi Zalman'ı buldum.

Izgaraları gördüm, benim laptopun ızgaralardan daha büyük bile denebilir. Sıcaklıklar çok rahat 70-75'e düşer hocam. Daha iyi bir soğutucu var mı bilmiyorum, ben alırken çok araştırdım en iyi Zalman'ı buldum.

Sizde kaç dereceden kaç dereceye düştü hocam ve hangi oyunlarda söyleyebilir misiniz?

Sizde kaç dereceden kaç dereceye düştü hocam ve hangi oyunlarda söyleyebilir misiniz?
Soğutucu yokken Valorant, CSGO, GTA 5 gibi oyunlarda işlemci 5 dakikada 95 dereceyi görüyordu. Soğutucu alınca ilk Valorant'ta denedim ve işlemci 65, ekran kartı 60 dereceydi. Soğutucu da performans düşüşü yok ama laptopta şu an iyi bir termal macun sürülü değil, o yüzden 80 derece işlemci ile ekran kartı. İşlemcinin yetersiz kalacağı kadar bilgisayarı zorlayacak işlemler yaptığım için iyi bir macun sürülüyken de 70 veya 70'e yakın oluyor sıcaklıklar. Oyun olarak çok fazla oyun oynayan birisiyim. FH5, CP 2077, RDR 2'yi örnek gösterebilirim sanırım. Şu an oynamıyorum ama eskiden oynamıştım, en ağır oyun bunlar bana göre o yüzden bunları yazdım örnek olması için.

Soğutucu yokken Valorant, CS:GO, GTA 5 gibi oyunlarda işlemci 5 dakikada 95 dereceyi görüyordu. Soğutucu alınca ilk Valorant'ta denedim ve işlemci 65, ekran kartı 60 dereceydi. Soğutucu da performans düşüşü yok ama laptopta şu an iyi bir termal macun sürülü değil, o yüzden 80 derece işlemci ile ekran kartı. İşlemcinin yetersiz kalacağı kadar bilgisayarı zorlayacak işlemler yaptığım için iyi bir macun sürülüyken de 70 veya 70'e yakın oluyor sıcaklıklar. Oyun olarak çok fazla oyun oynayan birisiyim. FH5, cp 2077, RDR 2'yi örnek gösterebilirim sanırım. Şu an oynamıyorum ama eskiden oynamıştım, en ağır oyun bunlar bana göre o yüzden bunları yazdım örnek olması için.

Çok teşekkür ederim hocam bilgilendirmeler için. Yarın ilk iş ürünü alıp deneyip değerlendirip buraya sonucu yazacağım.

Geri
Yukarı