Monster Tulpar T7 v21.5 ile mining yapmak zararlı mı?

Xenon Yaşar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Monster Tulpar T7 21.5 sahibiyim. RTX 3060 ekran kartı var ve ETH mininge başladım. Şu an 42-43 mh/s arasında kazım yapıyorum ve sıcaklık değerleri 60'ın üstüne çıkmıyor. Uzun vadede bilgisayarıma zarar gelir mi acaba? Üniversite öğrencisiyim ve pili benim için önemli. Ekran kartında performans düşüşü yaşar mıyım acaba?

Resete tıklayıp Core Clock +1 yaparken o sırada MSI Afterburnerden Core Clock grafiğine bakar mısın -200 yaptığında grafik kaç megahertz gösteriyor ve +1 yaptığında kaç megahertz gösteriyor
Laptop ile madencilik yapmak çok sağlıklı değil. Bence yapmamalısınız.

Sizce zarar gelir mi hocam bu sıcaklık değerleri altında pile ya da ekran kartına? Çünkü boştayken nerdeyse bu sıcaklıkları alıyor bilgisayar.

Dosya Ekleri

• +1.png
    +1.png
    361 KB · Görüntüleme: 81
  • -200.png
    -200.png
    288,5 KB · Görüntüleme: 87
Sizce zarar gelir mi hocam bu sıcaklık değerleri altında pile ya da ekran kartına? Çünkü boştayken neredeyse bu sıcaklıkları alıyor bilgisayar.
Cihazınızda uzun vadede sorunlara sebep olabilir. Şimdi bir sorun yaşamayabilirsiniz ama garanti bitince masraf çıkarabilir. Laptop üreticileri cihazları tasarlarken saatlerce yük altında çalışacak şekilde tasarlamıyorlar. 7/24 ya da 8 saat 10 saat gibi uzun süreli madencilik cihazınızı yıpratır.

Cihazınızda uzun vadede sorunlara sebep olabilir. Şimdi bir sorun yaşamayabilirsiniz ama garanti bitince masraf çıkarabilir. Laptop üreticileri cihazları tasarlarken saatlerce yük altında çalışacak şekilde tasarlamıyorlar. 7/24 ya da 8 saat 10 saat gibi uzun süreli madencilik cihazınızı yıpratır.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı