Monster Tulpar T7 v21.7 ekranını kapatmışken çok ısınmış

Ya işte Herhangi bir konum değişikliği yoktu önceden oyunda 85 derece olan işlemcim 95 leri görüyor.
Önceden boşta 55 derece olan işlemcim 65 ve üzerlerine çıkıyor ve bu değişimin nedenini anlamış değilim
Uzun süreli kullanımdan sonra termal macunları eskir bunlar ısıya etki eder termal macunu değiştir
kaç aylık yada yıllık

Ya işte Herhangi bir konum değişikliği yoktu önceden oyunda 85 derece olan işlemcim 95 leri görüyor.
Önceden boşta 55 derece olan işlemcim 65 ve üzerlerine çıkıyor ve bu değişimin nedenini anlamış değilim
Ben de anlamadım değişimin sebebini ama bulana kadar tavsiyem bios'tan otomatik voltaj arttırmayı kapa zarar gelmesin.
Uzun süreli kullanımdan sonra termal macunları eskir bunlar ısıya etki eder termal macunu değiştir
kaç aylık yada yıllık
Yenidir diye demedim 6 ay olduysa alalı servise götür termal macun değiştirsinler sen açma garantisi bozulur.

Bilgisayarım daha yeni herhangi bir termal macun değişimi olmadı.
Termal macunu ne zam değişti buda ısınmasında faktörde
Ben de anlamadım değişimin sebebini ama bulana kadar tavsiyem bios'tan otomatik voltaj arttırmayı kapa zarar gelmesin.

Yenidir diye demedim 6 ay olduysa alalı servise götür termal macun değiştirsinler sen açma garantisi bozulur.
Yani bende eğer böyle devam ederse Monster ile iletişime geçeceğim. Şimdi virüs gibi şeyler mi yapıyor diye düşünerek ADWcleaner ve Malwarebytes indirip tarama yaptım. ADWcleaner 1 trojan buldu malvarebytes ile taradım bir şey bulamadı.

Gerek yok o zaman nerede yaşıyorsun ani bir sıcaklık veya nem artışı olduysa da olur. Hiç olmadı teknik servisi ara bilemedim.
Yani yaşadığım yerde evet sıcaklık değişimi oldu. Ama bilgisayarın ekranı kapalıyken bilgisayarım nasıl kendini kapatacak kadar ısındı bunu anlamadım son olarak.

Hocam bir gelişme var mı acaba?
mesajını yeni görüyorum kusuruma bakma

Evet bilgisayar sadece bunu yazdığımda ısınmıştı başka ısınmadı muhtemelen yazılımsal bir sıkıntıydı güncelleme falan yapmıştım düzeldi veya ben yaşamadım

Geri
Yukarı