Monster vs Casper vs ASUS vs MSI

Bütçe
26000

Erdemoguz

Centipat
Oyun bilgisayarı almak istiyorum bu markalar arasında kaldım. 25000 bütçem var. Oyun oynamak, yazılım ve kodlama için kullanacağım grafik ve hız benim için önemli. Öncelik laptop almak istiyorum. Ama diyorsanız laptopla masaüstü arasında çok fark var o zaman fikrim değişebilir. Başka marka öneriniz var mı?

Casper alma dedim gitti Excalibur aldı 1 ay sonra bozuldu. Tesadüf mü bilemiyorum ama Casper markasına para verenin kendisine saygısı yoktur. Casper sadece ucuz sistemlerde tercih edilebilir. ASUS ve MSI fark etmez hangisi ucuz ve aklını yatıyorsa onu al, ikisi de kaliteli markalar.

Monster hakkında bilgin var mı?

Bilemiyorum Casper çöpüne 16-17k vermekten iyidir. Zamanında aynı hataya düştüğüm için biliyorum. ASUS veya MSI tercih etmesi daha mantıklı olacaktır. Bir de alacağı bilgisayarın anakartı sadece 120W destekleyecek. İnsana kriz geçirtir.

Anakart 120W destekleyecek ne demek biraz açar mısın?

Hiçbiri değil bunu al geç:

Neden özellik farklarını açıklar mısın?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden teknik üstünlükleri nedir açıklayabilir misin?

Arkadaşlar çoğu kişi Casper'dan alma demiş. Ne gibi sorunları var.
Monster da da memnunum diyende var memnun değilim diyende sizce alayım mı?

Son düzenleme:
Monster hakkında bilgin var mı?

Anakart 120W destekleyecek ne demek biraz açar mısın?

Neden özellik farklarını açıklar mısın?

Neden teknik üstünlükleri nedir açıklayabilir misin?

Arkadaşlar çoğu kişi Casper'dan alma demiş. Ne gibi sorunları var.
Monster da da memnunum diyende var memnun değilim diyende sizce alayım mı?

Casper hiçbir türlü alınmaz bir kere giriş seviyesi Nitro 5'ten bile kötü bir soğutma ve malzeme kalitesi var Monster'ın bu bütçede Tonfang ve MSI GP76 kasa modelleri var ama Omen 17 bu fiyattayken hiçbir türlü alınmaz MSI zaten bu bütçedeki modelleri GF kasa ve soğutması malzemeleri Omen 17'den çok daha kötü ASUS'un da aynı şekilde bu bütçedeki modelleri Max-Q MUX yok ve malze kalitesi soğutması Omen 17'den çok daha kötü 20-30k aralığından şu an Omen 17'nin 3060 ve 3070 modelleri varken başka bir model alınmaz.

Casper hiçbir türlü alınmaz bir kere giriş seviyesi Nitro 5'ten bile kötü bir soğutma ve malzeme kalitesi var Monster'ın bu bütçede tonfang ve MSI GP76 kasa modelleri var ama Omen 17 bu fiyattayken hiçbir türlü alınmaz MSI zaten bu bütçedeki modelleri GF kasa ve soğutması malzemeleri Omen 17'den çok daha kötü ASUS'un da aynı şekilde bu bütçedeki modelleri Max-Q MUX yok ve malze kalitesi soğutması Omen 17'den çok daha kötü 20-30k aralığından şu an Omen 17'nin 3060 ve 3070 modelleri varken başka bir model alınmaz.

O zaman Casper'ı eledimde. Monster'da ne demek istedin onu anlamadım.
Ve tonfang satışta yok herhalde linkini göndersene.
MSI'nin GF kasasının sorunu ne ki laptoplarda.
Max-Q MUX nedir
Bir de biraz fazla soru oldu hakkını helal et.

O zaman Casper'ı eledimde. Monster'da ne demek istedin onu anlamadım.
Ve tonfang satışta yok herhalde linkini göndersene.
MSI'nin GF kasasının sorunu ne ki laptoplarda.
Max-Q MUX nedir
Bir de biraz fazla soru oldu hakkını helal et.
Dostum Türkiye pazarı için maalesef kalitesiz anakartlar kullanılıyor. Casper bu konuda en başarılı (!) firma. 120W destekliyor derken şu şekilde: Bilgisayarın yanında 120W adaptör veriliyor. Fakat özellikle RTX'li bilgisayarlarda, tam güçte bu Watt değerinin çok çok üstü değerlerde harcama yapılıyor. Bu da işlemcinin gücünden kısmayla sonuçlanıyor. Daha yüksek Watt değerli adaptör almak istediğinde ise bu hiçbir işe yaramıyor çünkü anakartın dağıtacağı en yüksek güç değeri 120W. basitçe bu şekilde anlatabiliriz. Isınmalar da yanında hediyesi. Her modeli aynı değil tamam ama daha iyi modellerde kullandıkları anakartlar da bunlardan kaliteli değil. O yüzden önce bu değerlere vs. bakarak karar vermeni önereceğim.

Peki Monster da alma demiştin ya onun sorunları ne.
Arkadaşlar Monster ve Casper'dan bu yazdıklarınızdan sonra vazgeçtim. Geriye ASUS-MSI-HP kaldı? Öneriniz nedir? Bir de diyelim ki ASUS dediniz MSI ve HP'den üstünlüğünü yazarsanız iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı