Monster vs HP Victus

Bütçe
20 bin ile 25 bin arası
AMD'si değil diyorum. AMD'si yine kabul edilebilir. Intel ben o kadar razı olmazdım. Bak bütçesine göre performansı iyi ama biz burada paranın sonuna kadar hakkını verme odaklı düşünenleriz. Ve ona göre de söylüyoruz.

Şimdi kafamı karıştırdın şimdi sana göre AMD de throttle var mı yok mu? Yani benim testlerime göre yok.

AMD'si değil diyorum. AMD'si yine kabul edilebilir. Intel ben o kadar razı olmazdım. Bak bütçesine göre performansı iyi ama biz burada paranın sonuna kadar hakkını verme odaklı düşünenleriz. Ve ona göre de söylüyoruz.

Ama diyorsunuz ki Intel'lerin 10nm iletkenliği işi bitiriyor diyorsunuz.

HP de buna karşılık throttle yapıyor ve eşitliyor doğru anlamış mıyım?

Şimdi kafamı karıştırdın şimdi sana göre AMD de throttle var mı yok mu? Yani benim testlerime göre yok.
AMD'de de Throttle var. Ama göz ardı edilecek seviyede.

İntel'de HP Throttle sever. Sebeplerini onlar daha iyi bilir ama evet, genel olarak Intel'de performans AMD ile benzer olsa da paranın hakkı daha az ortaya çıkıyor daha çok sıcaklıkla.

AMD'de de throttle var. Ama göz ardı edilecek seviyede.

Intel'de HP throttle sever. Sebeplerini onlar daha iyi bilir ama evet, genel olarak Intel'de performans AMD ile benzer olsa da paranın hakkı daha az ortaya çıkıyor daha çok sıcaklıkla.

Ben de biliyorum laptopta Intel işlemcinin ne tür problemler yaratacağını sıcaklıktan dolayı güç düşürebileceğini bu yüzden almadım ama HP'nin soğutması iyi olduğu için Intel gene serin çalışıyor sanıyorudum AMD de throttle olup olmadığını nasıl anlarım çünkü oyunda yaptığım testlerde falan watt değerleri normaldi GPU'yla fazla alakası yok oyunun ona bakamadım tam olarak ama normaldi.

Ben de biliyorum laptopta Intel işlemcinin ne tür problemler yaratacağını sıcaklıktan dolayı güç düşürebileceğini.

Genelleme yaptın tekrardan, düzgün bir marka ve model ise Intel işlemcili model çok iyi performans ve soğutma sunacaktır.

Ben de biliyorum laptopta Intel işlemcinin ne tür problemler yaratacağını sıcaklıktan dolayı güç düşürebileceğini bu yüzden almadım ama HP'nin soğutması iyi olduğu için Intel gene serin çalışıyor sanıyorudum AMD de throttle olup olmadığını nasıl anlarım çünkü oyunda yaptığım testlerde falan watt değerleri normaldi GPU'yla fazla alakası yok oyunun ona bakamadım tam olarak ama normaldi.
HWINFO ile limitlerini kontrol edebilirsin stres testinde.

GPU da çok normal değil bazen bu arada.

HWiNFO ile limitlerini kontrol edebilirsin stres testinde.

Herhangi bir düşüş yaşamadım YouTube'da yapılan testlerden fark yok.

Stress testini yapacağım şimdi onu es geçmiştim.

Herhangi bir düşüş yaşamadım YouTube'da yapılan testlerden fark yok.

Stress testini yapacağım şimdi onu es geçmiştim.
Düşmüyorsa işte tadını çıkarın zaten AMD'lerdeki göz ardı edilebilir derecede olduğunu söylemiştim. Slow limit 55W

Hocam stress testini yaptım HWiNFO'dan söylüyorum maksimim 65 watt güç tüketimi heat da 73 dereceydi fan çalışmadan 85 derece oldu fanlar aktif olunca düştü çekirdek güç tüketimi 55 watt şimdi throttle var mı yok mu yani bu işlemcinin değerlerine bakarsak yok sanırım.

Testleri Prime95 ile yaptım hocam bilginize.

Düşmüyorsa işte tadını çıkarın zaten AMD'lerdeki göz ardı edilebilir derecede olduğunu söylemiştim. Slow limit 55W.

Hocam hızına baktım evet throttle varmış 4.70 GHz sabitti.

Düşmüyorsa işte tadını çıkarın zaten AMD'lerdeki göz ardı edilebilir derecede olduğunu söylemiştim. Slow limit 55W.

Haklıymışsınız hocam harbidende göz ardı edilebilirmiş HP sanırım bu pazarlama işini biliyor işinin ehli adamlarmış :D

Son düzenleme:
Hocam stress testini yaptım HWiNFO'dan söylüyorum maksimim 65 watt güç tüketimi heat da 73 dereceydi fan çalışmadan 85 derece oldu fanlar aktif olunca düştü çekirdek güç tüketimi 55 watt şimdi throttle var mı yok mu yani bu işlemcinin değerlerine bakarsak yok sanırım.

Testleri Prime95 ile yaptım hocam bilginize.

Hocam hızına baktım evet throttle varmış 4.70 GHz sabitti.

Haklıymışsınız hocam harbidende göz ardı edilebilirmiş HP sanırım bu pazarlama işini biliyor işinin ehli adamlarmış :D
Çok uyanık adamlardır. Ben hep diyorum. Stres testinde Throttle normal denebilir ama Thermal Throttle normal sayılabilir duruma göre. Power değerleriyle oynayabilmemiz harika olurdu ancak oynanmıyor işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı