Monster'ın iyi ve kötü özellikleri

Başlarda Monster aldığıma çok pişman oldum. İşlemcinin boşta ki sıcaklığı dahi 60 derecenin altına düşmüyordu. Daha sonra İntel Turbo Boost'u kapattım ve büyük ölçüde sıcaklık düşüşü sağladım. Bu sayede oyunları otomatik fanla işlemci ve ekran kartı 60 derecenin altındayken oynuyorum. Olumsuz yönlerine değinecek olursam malzeme kalitesi kötü. Plastik kaliteli bir hissiyat vermiyor. Ancak ucuz fiyata güçlü bir laptop sahibi olmak istiyorsanız bunu zaten göze almış olmalısınız. Bunun haricinde başka olumsuzluk yaşayanlar varsa da onları da değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Başlarda Monster aldığıma çok pişman oldum. İşlemcinin boşta ki sıcaklığı dahi 60 derecenin altına düşmüyordu. Daha sonra İntel Turbo Boost'u kapattım ve büyük ölçüde sıcaklık düşüşü sağladım. Bu sayede oyunları otomatik fanla işlemci ve ekran kartı 60 derecenin altındayken oynuyorum. Olumsuz yönlerine değinecek olursam malzeme kalitesi kötü. Plastik kaliteli bir hissiyat vermiyor. Ancak ucuz fiyata güçlü bir laptop sahibi olmak istiyorsanız bunu zaten göze almış olmalısınız. Bunun haricinde başka olumsuzluk yaşayanlar varsa da onları da değerlendirmenizi tavsiye ederim.
teşekkür ederim.

Forumlarda genelde kotulenen Monster'in iyi taraflarini da merak ediyorum. İyi ve kotu bulduğunuz yonleri paylasir misiniz?
A5 15.7.3 sahibiyim cihaz genel olarak fiyatının hakkını veriyor.Pil tasarrufunda kullanırsanız 2 buçuk saat kesintisiz video performansı internet (üzerinden) veriyor,internete bağlı olmadan 4 saat üzeri kullanım sağlayabilirsiniz %97 deyken 7 saat kaldığını gösteriyordu biraz kullandım ve ufak bir oran orantıyla yakın değerlere ulaştığını gördüm.Fanları güç tasarrufunda çalışmıyor tamamen duruyor, çok gürültülü diyenlerin büyük ihtimalle laptopları aşırı tozlanmıştır.Oyunlarda yüksek fan sesi oluyor fakat bunun karşılığını çoğu laptobun aksine hakkıyla veriyor.Excalibur g770 im vardı 0 cihazda aşırı ısınma sorunu vardı 3 ay uğraştım ve iade edip bunu aldım.Öneririm.
A5 15.7.3 sahibiyim cihaz genel olarak fiyatının hakkını veriyor.Pil tasarrufunda kullanırsanız 2 buçuk saat kesintisiz video performansı internet (üzerinden) veriyor,internete bağlı olmadan 4 saat üzeri kullanım sağlayabilirsiniz %97 deyken 7 saat kaldığını gösteriyordu biraz kullandım ve ufak bir oran orantıyla yakın değerlere ulaştığını gördüm.Fanları güç tasarrufunda çalışmıyor tamamen duruyor, çok gürültülü diyenlerin büyük ihtimalle laptopları aşırı tozlanmıştır.Oyunlarda yüksek fan sesi oluyor fakat bunun karşılığını çoğu laptobun aksine hakkıyla veriyor.Excalibur g770 im vardı 0 cihazda aşırı ısınma sorunu vardı 3 ay uğraştım ve iade edip bunu aldım.Öneririm.
Ayrıca ben de mimarlık öğrencisiyim ve i5 10300H ın eğitim hayatım boyunca bana yeteceğini düşünüyorum.1 ileri nesil i5 i7den bir tık daha iyidir ayrıca 10.nesilin 9.nesilden eski nesil geçişlerine göre daha iyi olduğunu herkes biliyor.

Son düzenleme:

Ayrıca ben de mimarlık öğrencisiyim ve i5 10300H ın eğitim hayatım boyunca bana yeteceğini düşünüyorum.1 ileri nesil i5 i7den bir tık daha iyidir ayrıca 10.nesilin 9.nesilden eski nesil geçişlerine göre daha iyi olduğunu herkes biliyor.
ilk defa olumlu yorum sanırım. Teşekkür ederim.
teşekkür ederim.

Bu problemler marka ile alakalı değil kullanıcı ile alakalı. Bilgisayardan anlamayan insana ne verirsen ver bu problemlerin hepsini görebilirsiniz. Malzeme kaliteli olmayabilir sonuçta bu elektronik bir ürün bunu dikkatli kullanmazsan malzeme iyi olsa da zarar verirsin. Isınma diyorsunuz ortam sıcaklığına bağlı her marka birbirine yakın değerler sunar en soğuk Monster demiyorum ama burada 3-4 derecenin lafını yapmaya gerek yok. Bir sene Monster kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Aynı modelden kuzenim aldı 3-4 ayda bir format attırıp servise götürüyordu. Arkadaşım 10 yıllık laptopunu yavaş çalışıyor takılıyor mavi ekran veriyor diye çöpe atıp yeni laptop aldı. Eski laptopunu alıp 300 liralık masrafla yeni aldığı laptoptan daha iyi hale getirdim çocuk şaşırdı. Yani marka ile alakası yok bu sorunların her markada her modelde çıkabilir sonuçta elektronik insan yapımı cihazlar. Kullanıcı ne kadar titiz olursa cihazda o kadar az sorun çıkartır.

Ben imzamdaki A5 V15.5.6 yi kullanıyorum tek eksisi aldıktan sonra öğrendiğim Adata SU630 480 GB lik kronik sorunlu SSD yazma 70 MB/sn de takılıyor. Cihazı temmuz başı aldım servise temizlemeye götürdüğümde yüzyüze konuşacağım servisle 100 TL gibi bir ekleme ile 512gb bir M2 SSD almayı düşünüyorum. (İzmirdeyim)

Ben 4 aydır kullanıyorum. Pek bi sıkıntı yaşamadım. Şu ana kadar bir sürü yüksek performans gerektiren oyun oynadım. Bi kere bile kasmadı. Bende isterdim MSİ falan alayım ama gerçekten çok fazla fiyat farkı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı