Monster'ın akıl almaz zekası

Yanlış anlamışsın, tam tersi. Öğrenci değilsen 300 lira ekleniyor.

Neden 600 lira eklesin anlamadım açıkçası. Belki de atıyorum orijinal fiyat 10.000 TL'dir. Monster da 10.300 TL fiyata koyarak indirim hissi veriyor olabilir. Neden veya hangi kaynağa bağlı olarak 600 lira eklediğini söylüyorsunuz ki?

Burada anlatmak istediğim ürünü alan kişiye 300 TL indirim yapıldığı gösteriliyor fakat zaten bu indirimi ürünün fiyatına ekliyorlar 600 TL'yi de örnek olarak verdim belki 100 TL ekliyorlar belki 1000 TL.

Aslında güzel bir satış stratejisi sevgili milletimiz Monster'a kazık attığını düşünürken Monster zaten bilgisayarın fiyatına 2 katını ekledi...

Eki Görüntüle 941036

Aga zaten Türkiye'de hiçbir şeyin fiyatı olması gerektiği fiyatta değil aşırı üstünde adamlar kurun olabilecek en kötü durumdaki haline göre fiyatları belirliyorlar. İnan bana elektronik aletlerin çoğu şu andaki fiyatının 3'te 2'si 3'te 1.5'i falandır. Ben satıcı olsam bende fiyatlandırmayı böyle yapardım istikrarsız ekonominin cezasını gene alıcı, tüketici çekerdi. Devlet kelimesinin anlamına baktığımızda ve günümüze baktığımızda ne düzgün bir eğitim ne bir ekonomi ne de ne bir adalet tam sağlanabilmiş değil. O yüzden outbrain edilen gene tüketici olacak :)

Genelde satıcı kazanır. Şöyle ki temel kural şuna dayanmakta;

Birim fiyatı 1 olan ürünün önce birim fiyatını 3'e çıkartırsın ve sonra indirim adı altında 1,5 birime satarsın. Bunun karşılığında indirim süsü verdiğin ürünün satış sayısı çoğalmakla beraber ürün başına yarım birim kâra geçersin.
bizim dilimizde önce bindirip sonra indirmek diye biliyorum

Kronik bir sorun.

Almayın aldırmayın, Monster notebook üzerindeki bilgisayarların her kasası plastik. 2 yıldır kullanıyorum. 6. ayında kendi kendine aç kapa yaparak günlük kullanımda menteşeleri sıkışıyor. plastiği de normal kapatırken kırıyor. 6 ay sonra aradığımda bana bilgisayarın yeni V üstü çıktığı ve en az 25 gün yedek parça bekleyeceklerini belirttiler. Böyle bir saçmalık olamaz, olmamalı da. Fiyattan gömmeleri sadece başlangıcı diyeyim.

Bu benim kendi çapımda yaptığım fix. Yurt dışında olduğumdan Türkiye ye 25 günlüğüne gelemiyorum malesef.

Şöyle ki, eğer faturasını bir şirket veya kurumun üzerine kesiyorsanız indirimden doğal olarak yararlanamıyorsunuz. Bu sayede Monster öğrencilere kıyak yaparken ürünün normal fiyatından düşmesi gerekmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı