Montaj sonrası görüntü gelmiyor

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
Aşağıda görüldüğü üzere bir montaj gerçekleştirdim, kabloları doğru taktığımı düşünüyorum ama güç verdiğimde ekrana BIOS veya başka herhangi bir görüntü gelmiyor. Acaba eksik yaptığım bir şey varda ben mi göremiyorum? Anakarta speaker taktım her hangi bir bip sesi de gelmiyor.

384265

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin tüm bileşenlerini belirtin.

Her iki CPU güç kablosu bağlantısını da yapın.

Her iki CPU güç kablosu bağlantısını da yapın.

Hangi kablolar oluyor acaba bunlar? Eğer bir eksik varsa ben göremiyorum, bana şu anda herşey tam montajlanmış gibi gözüküyor. Bu yüzden eksiğin tam olarak nerede olduğunu belirtirseniz sevinirim. Bu kasa 3 gün kadar önce montajlıydı, yolculuk için söküldü bugün aynı şekilde tekrar birleştirildi. PSU'dan gelen 4pin kabloyu taktım, zaten sökmeden önce bilgisayar çalışırkende 4 pin takılıydı. Bunun dışında başka bir kablo daha mı var takmam gereken? PSU'dan gelen kablolar arasında molex ve hdd'ye giren güç girişleri kaldı sadece. Pinli kablo yok boşta, 6+2 pin ekran kartına, 4 pin 12v ATX girişine takıldı. Aynı şekilde 24 pin bağlantısıda yapıldı. CPU fan bağlantısı yapıldı. RAM anakart kitapçığında belirtildiği üzere tek slot olduğu için A2 slotuna takıldı, zaten 3 gün önceye kadarda 2. slotta çalışıyordu diğer 3 slottada denendi. İşlemci çentiğin geldiği yöne doğru takıldı. Ekran kartı zaten klasik soketine takıldı 6+2 toplamda 8pin güç girişi bağlandı. SATA1 girişine HDD bağlanıp HDD'ye güç bağlantısı yapıldı. BIOS pili çıkartılıp 10 dakika beklendikten sonra tekrar denendi.

Sol üstte bulunan sarı siyah kablonun takıldığı slotu doldurmanız gerekiyor sanırım.

Bu sistem 3 gün önce parçalara ayrıldı bir yolculuk için şimdi tekrar aynı parçalar birleştirildi. 3 gün önce çalışırken aynı şekilde aynı yere 4pin takılıydı. Yolculuktan önce sökülmedende aynı PSU ile çalışıyordu bilgisayar, PSU'da zaten toplamda 1 adet 4 pin, 1 adet 6+2 pin, 1 adet 24 pin var. 4pin'i bu görseldeki yere 6+2pini ekran kartına 24 pini anakarta takınca pinli bir kablo boşta kalmıyor. Yani PSU'dan çıkıpta oraya girebilecek bir kablo yok.

Şimdi RX580'i söküp ona giren 6+2'yi dediğiniz yere takıp deniyim dedim GT1030 güç kablosuz çalışıyor diye ama 6+2'nin dişleri oraya girmek için uygun değil. Hiç takılmıyor yani.

Son durum şöyle 6+2 pin'in 6lı kısmı girdi o bölüme, doldurun dediniz diye o şekilde denemek istedim ama güç verince 1 saniyeliğine bilgisayar çalıştı ve sonra tamamen kapandı bilgisayar şimdi güç verincede başlamıyor sanırım anakart falan yandı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı