Montaj sonrası görüntü gelmiyor

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
Aşağıda görüldüğü üzere bir montaj gerçekleştirdim, kabloları doğru taktığımı düşünüyorum ama güç verdiğimde ekrana BIOS veya başka herhangi bir görüntü gelmiyor. Acaba eksik yaptığım bir şey varda ben mi göremiyorum? Anakarta speaker taktım her hangi bir bip sesi de gelmiyor.

384265

Son düzenleyen: Moderatör:
O CPU 4 pin diğer tarafa takılıyorsa öyle deneyin.

Daha önceki yorumlarında belirttiğim gibi o kablonun 3 gün önceye kadar görselde takılı yere takılı olduğuna ve bilgisayarın bu şekilde çalıştığına eminim. Dünkü gelen yorumlardan sonra uyan kabloları oraya takarak denedim, oraya takıp yaptığım denemeler sonucunda şu anda bilgisayar hiç bir türlü açılmıyor power tuşuna bastığımda 1 saniyeliğine elektrik geliyor ve kapanıyor tamamen büyük ihtimalle bazı parçalar yandı.

@Asım Demir , @reptile , @Merry

Daha önceki yorumlarında belirttiğim gibi o kablonun 3 gün önceye kadar görselde takılı yere takılı olduğuna ve bilgisayarın bu şekilde çalıştığına eminim. Dünkü gelen yorumlardan sonra uyan kabloları oraya takarak denedim, oraya takıp yaptığım denemeler sonucunda şu anda bilgisayar hiç bir türlü açılmıyor power tuşuna bastığımda 1 saniyeliğine elektrik geliyor ve kapanıyor tamamen büyük ihtimalle bazı parçalar yandı.

@Asım Demir , @reptile , @Merry
İşlemci veya soğutu montajında bir hata yanlışlık olabilir mi? Bios pilini çıkartıp bir reset atıp deneyin. RAM slotu doğru demişsiniz benim aklıma gelenler bunlar. Harici bir sorun oluştuysa bilemiyorum. Bende çok kez yaşadım bu sorunu bu saydıklarımı kontrol ettikten sonra düzeliyordu.

Sıkıntılı bir durum. Arkadaşımın bilgisayarına da buna benzer bir şey olmuştu. Sonradan işlemci pini ile ilgili olduğunu fark etmiştim. Umarım işlemciye zarar gelmemiştir. Başka bir güç kaynağı ile deneyin bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı