Montaj yapan yerler nerelerdir?

Kaan g.

Hectopat
Merhaba. Ben yeni bir sistem toplayacağım. Fakat montaj tecrübem yok ve bilgisayarı montaj konusunda deneyimli bir kişiye emanet etmek istiyorum. Bazı yerlerde bu montajların 100 TL gibi fiyatlarda yapıldığını okudum. Bu yerler nerelerdir? İtopya, Vatan gibi yerlere ücret ödeyip montajını yaptırabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben yeni bir sistem toplayacağım. Fakat montaj tecrübem yok ve bilgisayarı montaj konusunda deneyimli bir kişiye emanet etmek istiyorum. Bazı yerlerde bu montajların 100 TL gibi fiyatlarda yapıldığını okudum. Bu yerler nerelerdir? İtopya, Vatan gibi yerlere ücret ödeyip montajını yaptırabilir miyim?
Evet.

O tip yerler genelde "tüm parçalar" kendilerinden alınmadığı sürece montaj yapmaz. Hatta eline bir kasa alıp Vatan'dan sistem toplasan bile o kasaya montajı yaparken sıkıntı çıkartabilirler. Adamların iyi gününe denk gelirsen veya tanıdık varsa yapma ihtimalleri var.

Yine siz bilirsiniz ama gerek Technopat'ın gerek bir çok montaj videosu sayesinde kendiniz de yapabilirsiniz zaten eskisi gibi çok karmaşık değil, anakartlar girişlerinin üzerinde de yazıyor yerler. (Ben bedava para olarak görüyorum o yüzden öğrenirseniz ileride de yararınıza olur.)

İstanbuldaysan ben de yapabilirim

Ekstra olarak şunu söyleyeyim birine 100 lira verip montaj yaptırana kadar o para ile 2 fan al, parçanın birini bir tık yükselt (mesela RAM'leri bir MHz değerinde olanla değiştir vs.), kasanı bir tık iyi olan ile değiştir. Zaten bütün parçaların soketleri, yerleri belli istesen de bir parçayı yanlış yere sokamazsın (belki çok zorlarsan yapabilirsin ama zorlama sen :) ). Kullanım klavuzundan rehber videolardan baka baka toplarsan. Tek sıkıntın başta kablolar dağınık olur ama onu kısa zamanda çözersin.

Geri
Yukarı