Montiörde görüntü gidiyor fanlar tam hız dönüyor

BİGBONG

Hectopat
Daha fazla  
Elwind Gaming adlı kasayı aldım (İtopya'dan). Daha geleli dört gün oldu, ilk gün iki defa Rainbow girerken bu sorunu yaşadım. Hemen ekran kartı Driver'ını güncelledim geçti sandım oyuna girebildim. Bu arada rocket ve CS'de olmuyordu sadece Rainbow'da başıma geldi. Rainbow'u doğruladım o gün bir daha bu olayı yaşamadım.
İkinci gün Netflix'te takılırken gene yanı sorun oldu. Kasa klavye monitör gitti, ışıkları gitti tepki vermiyor ama kasa sanki ağır bir yük altındaymış gibi çalışıyor. Fanlar falan sürekli dönüyor arka planda ne varsa tepki vermiyor. İzlediğim filmin sesi gidiyor oyun oynuyorsam oyundan tepki alamıyorum.

Sonra BIOS güncelledim ve İtopya müşteri hizmetlerini aradım, yollayın bakalım dediler. Gitmesi gelmesi ve hele şu günlerde kargoya vermek ya da kargoyu çağırmak sıkıntı gelmıyorlar.

AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 14nm İşlemci
- ASUS PRIME B450M-K 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 DVI VGA mATX Anakart
- GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- ASUS DUAL Radeon RX580 OC 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
- CORSAIR Carbide Serisi SPEC-05 550W 80+ USB 3.0 Siyah Mid Tower Kasa
- ADATA 240GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)

daha önce anlattığım gibi bilgisayarın bios unu güncelledikten sonra 2 gün bir şey olmamışdı bende genede ne olur ne olmaz diye yollamıştım servise adamlar da stres testi yapmışlar parçaların ısı değerleri vs kontrol edip oyunda test etmişler bir problem çıkmamış geri yolladılar bir arızaya rastlanmadı diye herhangi bir parçasında bu gün elime ulaştı şuan kullanıyorum umarım bir daha olmaz ama anlaşılan bios güncellenince sorun ortadan kalkmış ilerleyen günlerde tekrar buraya yazmaz yada konu açmazsam bir problem çıkmamış demektir benim pc nin son durumu bu şekilde

arkadaşlar bu gün geldi mutlu mesut kurdum sonra bir üstteki yorumu yazdım ama malesef oyunu yükleyip girdim oyun açıldı(rocket league) maça girerken pc gene anlattığım gibi ekran kapandı arkada discorttaki arkadaşımla konuyordum o gitti klavye fare gitti pc yük altında çalışır gibi çalıştı reset attım açtım oyunu tekrara yaptı aynı hatayı tekrar reset attım girdim bu sefer oynadım 2 saattir rainbow cs ve rocket de deniyorum olmadı ama servise göndermeden öncede bu şekilde olmuşdu ne zaman olacağı belli değil çok sinir bozucu bir durum malesef :( ne yapacağımı bilemiyorum en mantıklısı iade etmek inşallah itopya madur etmezler bide bunka uğraşıcam şimdi malesef :( @Recep Baltaş keşke görsede şu sorunu belki bir bilgisi vardır yardımcı olur gerçekten çok kötü bir olay sıfır pc de böle bir sorun yaşıyorum 5 gün bile adam akıllı kullanamadan 25 günü kargoydu falan geçti ürünü alalı iade de bunu sorun ederlerse thh ye hkadar giderim ama üzücü yanı bu bekleme uğraş süreci malesef

Arkadaşlar bu gün geldi mutlu mesut kurdum sonra bir üstteki yorumu yazdım ama maalesef oyunu yükleyip girdim oyun açıldı(Rocket League) maça girerken PC gene anlattığım gibi ekran kapandı arkada Discord'taki arkadaşımla konuyordum o gitti klavye fare gitti PC yük altında çalışır gibi çalıştı reset attım açtım oyunu tekrara yaptı aynı hatayı tekrar reset attım girdim bu sefer oynadım 2 saattir Rainbow CS ve rocket de deniyorum olmadı ama servise göndermeden önce de bu şekilde olmuştu ne zaman olacağı belli değil çok sinir bozucu bir durum maalesef :( ne yapacağımı bilemiyorum en mantıklısı iade etmek inşallah İtopya madur etmezler bir de bunka uğraşacağım şimdi maalesef :( @Recep Baltaş keşke görse de şu sorunu belki bir bilgisi vardır yardımcı olur gerçekten çok kötü bir olay sıfır PC'de böyle bir sorun yaşıyorum 5 gün bile adam akıllı kullanamadan 25 günü kargoydu falan geçti ürünü alalı iade de bunu sorun ederlerse THH ye hkadar giderim ama üzücü yanı bu bekleme uğraş süreci maalesef.

Çok üzüldüm gerçekten. Peki sorunun çözüldüğüne ya da hangi işlemin yapıldığına dair sizi bilgilendirdiler mi?

Çok üzüldüm gerçekten. Peki sorunun çözüldüğüne ya da hangi işlemin yapıldığına dair sizi bilgilendirdiler mi?

evet aradıklarında ve kutuların içinde gldiğinde kağıt çıktı windows yükledik strest testi ve ısı testi yaptık oyunlarda test ettik diye her parçanın altın yazıp arıza tespit edilememiştir diye yazıp yollamışlar :( ama o kadar saçma ki olay zaten durup dururken oluyor ne zaman olacağı belli değil en iyisi parçaların sökülüp garantiye yollanması mutlaka makro bir sorun vardır parçalarda ama bu toplara girmiyor itopya bende hepsini söküp ayrı ayrı garantiye yollayamam

C

Evet aradıklarında ve kutuların içinde gldiğinde kağıt çıktı Windows yükledik strest testi ve ısı testi yaptık oyunlarda test ettik diye her parçanın altın yazıp arıza tespit edilememiştir diye yazıp yollamışlar :( ama o kadar saçma ki olay zaten durup dururken oluyor ne zaman olacağı belli değil en iyisi parçaların sökülüp garantiye yollanması mutlaka makro bir sorun vardır parçalarda ama bu toplara girmiyor İtopya bende hepsini söküp ayrı ayrı garantiye yollayamam

Ekran kartını direkt yetkili servise gonderdim Memory RAM'lerini değişip gonderdiler hiçbir sorun kalmadı bende PC'de Win7 yüklü bir de bugun aksam Win 10 atıp deneyeceğim. Ama Win7 yüklü arıza giderilmiş sekilde hiçbir problem yasamadım

C.

Ekran kartını direkt yetkili servise gonderdim Memory RAM'lerini değişip gonderdiler hiçbir sorun kalmadı bende PC'de Win7 yüklü bir de bugun aksam Win 10 atıp deneyeceğim. Ama Win7 yüklü arıza giderilmiş sekilde hiçbir problem yasamadım.

Hadi gözünüz aydın. Umarım aynı sorunları tekrardan yaşamasınız.

Geri
Yukarı