Moralim bozuk

• Konuyu başlatan Mska
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 887

Mska

Hectopat
Daha fazla  
Konu eğitim hayatım ile ilgili. Şimdi benim önümde LGS var ve çalışıyorum ama şöyle bir şey var mesela annem arıyor diyor ki ödevini yaptın mı? Hiç halimi hatırımı sormuyor bu da hem moralimi bozuyor hem de beni sinirlendiriyor. O yüzden ders çalışasım gelmiyor ve derslerimde düşüş oluyor annem kızıyor ve sürekli böyle bir paradoks var. Bilinmezlik içerisindeyim ne yapsam bilemiyorum yardımcı olun lütfen.

Konu eğitim hayatım ile ilgili. Şimdi benim önümde LGS var ve çalışıyorum ama şöyle bir şey var mesela annem arıyor diyor ki ödevini yaptın mı? Hiç halimi hatırımı sormuyor bu da hem moralimi bozuyor hem de beni sinirlendiriyor. O yüzden ders çalışasım gelmiyor ve derslerimde düşüş oluyor annem kızıyor ve sürekli böyle bir paradoks var. Bilinmezlik içerisindeyim ne yapsam bilemiyorum yardımcı olun lütfen.

Annenle konuştun mu?

Ders çalışasın gelmiyorsa çalışma kardeşim bir hedefin yok demekki. Bir hedefin yoksa niye çalışıyorsun zaten? Belki haftalarını veya aylarını alacak, ama gerçekten bu hayatta ne istediğini bulmaya çalış ve dersleri, sınavı bir hedef olarak değilde seni asıl hedefine, hayatını adayacağın hedefe götüren bir araç olarak gör. Sen direkt sınavda 10 bin sıralama yapmayı hedef olarak görünce doğal olarak çalışan beynin, "Ben 10 bin yaptıktan sonra ne olacak." gibi bir düşüncede oluyor.

Geri
Yukarı