Moralim çok bozuk

Kalın olarak gösterdiğim yazı, bu işime gelir işte. İleride Bilgisayar Mühendisi olmayı düşünüyorum. Deneyeceğim. Sıkıcı gelmez ise ne mutlu. Satranç beni sarmadı, dil işine biraz daha yoğunlaşalım, Calisthenics nedir?
Vücut ağırlığını kullanarak spor yapmak. Barfiks, şınav gibi. Sırt çantasına ağırlık koyarak yavaş yavaş baskıyı arttırabilirsin. 2 Ayda çok büyük ilerleme kaydettim. Daha da ilgini çekerse ayrıntılı bilgiyi steamden verebilirim. Ama spor yapacaksan diyet çok önemli, kısaca bununla ilgileneceksen disiplinli olman önemli.

İntihar edesim geliyor bazen.
Emin ol değmez hayatını sona erdirmeye, tek seni bağlayan şey bilgisayar mı, o zaman bilgisayar ile ilgilen sadece oyunları ile değil (az bile olsa bir c++ vs öğren yada donanım namına LGA nedir, DIMM-SoDIMM nedir vs) ve ileri ki hayatına da ona göre yön ver neden dersen sadece yayıncı olmayı planlar ve olamazsan bu seni yıkar neden ? Çünkü amacın kalmamış olur, yada ensturman çal (mesela kendimden örnek vereyim günüm 24 saat ise 8 saati uyku 10 saati okul ve okul ile alakalı konu tekrarı, testi vs vs'si kalan 6 saati ise gitarıma ve bilgisayarıma ayırıyorum ki çoğunluk gitarda), spor yap veya hiçbir şey yoksa yapabilecek bir yerde çalış ama sadece yayıncı olma hayali ile yaşama çünkü eline fırsat geçer ve başarısız olursan seni yıkacaktır. (umarım bir gün iyi bir sistem ile bana ve diğerlerine burada birçok kişi moral vermişti diye yayın yaparsın :) )

Gerçek sıkıntılarla karşılaştığında nasıl davranacağını merak ediyorum açıkçası. En büyük sıkıntın bilgisayarın olmaması mı? Oyun oynayamıyor veya istediğin şeyi yapamıyor olman mı?

Etrafına biraz daha dikkatli baksan iyi edersin. Ailesi, arkadaşı, güveneceği biri olmayan var. Bir yakınını, sevdiğini veya çok değer verdiği insanı yakın zamanda kaybeden var. Bugün bütçesi yetmediği ve ay sonuna para yetiştirebilmek için kendi yediği yemekten kesen insanlar var. Kafasını bir çatı altına koyamayan, evi barkı olmayan insanlar var.

Hepimiz de kibirli kibirli derdimiz var diyoruz bir de... Pes bize doğrusu.

Şuan en çok hayal ettiğin şeye sahip olsan bile emin ol senin için hiçbir anlamı olmayacak zamanla. Sen sadece elindekinin kıymetini bilmeye çalış. Çoğu zaman için benim sistemim de güncel oyunları kaliteli çalıştırmaya izin vermiyor. Ancak benden daha kötü bilgisayarlara sahip insanlar da var.

Şimdi, moralini bozmak istemem ama bu kadarını da görmedim.
Buraya Jahrein'ı, Ferit'ı izleyip izleyip geliyorlar "hocam" tip sigara içen yıkık tipe benzemeye çalışıyorlar.
Neyse, başarılar. 2 yıllık heves için okulu bırakırsın da pişmanlıktan kafanı duvarlara vurunca anlarsın.

Burada yaşça bir çok kişi benden büyüktür diye tahmin ediyorum, tavsiyelerde anladığım çoğunluk anne baba olacak yaşta (ergenlik çağı açısından degil mental ve ekonomik açıdan) neyse diyeceğimi söyleyeyim
Evet bence de Bilgisayari okula tercih etmek çok mantıklı degil (her kişi matematiksel zeka veya okul başarısı ile hayatını kazanmaz onu da unutmamak lazım) ama bu düşünce de birisini ikna etmek veya fikir vermek istiyorsak (ki şahsen birisinin hayatına olumlu şekilde yön verilmesine vesile olsam bile ne mutlu bana) eleştirip, yerip durmak yerine sorgulamayı, gerçekçi olmayı ve ileriyi düşünerek harekete geçirmeye çalışsak çünkü su anki gençliğin (çoğunluğa bakmadan eleştiri yapılmaz öyle olmayan lütfen üstüne alınmasın) bu halde olmasını en büyük sebebi sizler ve bizlerin anne babaları ama nasıl ? Çünkü zamanında (benim doğduğum yıllar hemen hemen belki 1-2 yıl sonrası) İnsanlar bilgisayara ulaşım zor diye bilgisayar teknolojisi geliştikçe eski teknoloji (günümüzde turbox marka bilgisayar almakla aynı şey) cihazları evlerimize doldurduk orantısizca. Aslında bu bir problem degil sizler için çünkü sizler kendilerinizi frenleyebilecek kapasitede idiniz ama sizleri örnek alan bizler ? Hayatı o cihazlarda zannettik ve o cihazlara sanki su yada temel gıda gibi bağlandık (ben kendim hatırlıyorum babamın beni kucağında half life oynattığını ve birçok kişi var benim gibi eminim bazısı anne babadan bazısı abi abladan vs). Uzun lafın kısası diyeceğim de kısaltamadim ama neyse fikirlerimi umarım anlatabilmişimdir, imla hataları olabilir, telefondan yazması çok zor bilgisayar göre)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı