Mosso 2670 TB Pro vs Salcano NG 550

Yağız Şirin

Hectopat
Arkadaşlar 2 bisiklet var bu 2 bisiklet arasında kararsız kaldım diyebilirim açıkçası
1. Mosso 2670 TB Pro model.

2. Salcano NG 550.

Bu 2 bisikletin özellikleri aşağı yukarı kısaca özetleyeyim.

Mosso 2670 TB Pro'da Acer'a attırıcılar var XCM maşası var ve vitesler de Acer'a frenler hidrolik disk lastikler biraz yol lastiğine kaçmış gibi baktım adam temiz olduğunu söylüyor 26 jant fiyatı 1250 TL.

Salcano NG 550 de ise tourney attırıcı vites kolları altus lastikler maxis 27.5 jant frenler hidrolik zoom maşası var fiyat 1000 TL.

Açıkçası ikisini de alabilecek bütçem var ama tek sıkıntı arkadaşlarım hep 27.5 jant bisikleti al diyor sonra yükseltirsin diyorlar ama yükseltmeye kalksam biraz pahalıya patlar ama yine de sırf 27.5 jant olduğu için daha mı performanslı yoksa 26 jantta ki özellikler dahamı avantajlı bu 2 bisiklet artıları ve eksilerini pek ayıramadığım için birisi beni bilgilendirirse çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
27.5 ölçüsünü ben çok seviyorum. 26 gibi küçük değil, 29 kadar da büyük değil. Tam arada bir ölçü. Diğer ölçülerin dezavantaj ve avantajlarını dengeliyor. Yol lastiği ile şehir sürüşü ve uzun yola elverişli, dişli lastikle de canavar gibi MTB deneyimi yaşanabilir.

Bisikletler hakkında yorum yapmak istemiyorum. Deore'den aşağı aktarmaya sahip bisikletleri önermezdim eskiden bu bütçelere. Piyasa çok tuhaf bir hale gelmiş. Yine de Tourney yerine Acera'yı öneririm. İki bisikleti toplayıp, tek bir bisiklet çıkarmak lazımmış aslında. Mosso önde bana kalırsa.

Son düzenleme:
Mosso 2670 TB Pro her türlü daha iyi adam zaten yol lastiğine kaçmışsa yolda kullanmıştır bir sorun oluşturacağını zannetmiyorum, ha bide benim gibi dağ bayır ineceksen merdiven vs. kalın lastiğe geç yoksa lastiğin çok patlar ya da her zaman janta zarar verirsin, ve cidden dağ bayır iniyorsan kısaca Freeride meraklısıysan 26 Jant seni üzmez, 26 Jant her türlü daha sağlam 27,5 ile kıyaslandığında fakat gün geçtikçe piyasada 26 Jant amortisörler, lastikler tükeniyor dostum haberin olsun ama hala daha bulunabilirler. ( SAKIN SALCANO NG SERİSİ ALMA! )

Peki 26 jantmı düz yolda daha iyi yoksa 27.5 mu

Çünkü ince lastikleri bir yere gezmeye giderken takarım birde kalın lastik alırsam onlada mtb yaparım diye düşünüyorum

Peki 26 jantmı düz yolda daha iyi yoksa 27.5 mu

Çünkü ince lastikleri bir yere gezmeye giderken takarım birde kalın lastik alırsam onlada mtb yaparım diye düşünüyorum
27,5 daha büyük olduğu için sen pedalı çevirdiğinde daha fazla yol katedeceksin ama unutma 26'ya göre birazcık daha fazla efor sarf edeceksin ama farkında bile olmazsın.

Anladım saolun peki bu mossonun fiyatı uygunmudur yazın satmaya kalksam ne kadar eder ortalama
Param olsada ben alsam diyorum o kadar uygun ki fiyatı şuan ilerde eskime payına bakarsak aynı parçalar ile 1100'e satabilirsin tabi temiz kullanırsan parça değiştirir isen bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı