Motor kullanmaya başlamak

Bora1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,
A2 ehiyetimi almış bulunmaktayım. Motor ile ilgili teknik bilgim yok. Benim için önemli olan az yakması ve parçasının ucuz olması. Sonuç olarak öğrenciyim ancak canımızı da emanet edeceğiz. O yüzden çokta vasat bir motor olmamalı. Ekipmanım yok. Cbr 125 Repsol modelini beğeniyorum ancak Pulsar tarzı motorlar daha uygun sanırım. Anlamadığım için bütün yorumları dikkate alacağım. Sıfır olarak almak daha uygun olacaksa vade , senet olması çok daha iyi olacaktır. Bütçem çok fazla değil 4000 Tl. Önerilerinizi bekliyorum sayın arkadaşlar.
İyi Sosyaller.

Bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz sıfır Honda CB125E, arttıramazsanız ikinci el YBR veya CB125E öneririm. Scooter düșünürseniz kullanmakta olduğum Spacy 110 motoru önerebilirim. 4000 TL ile CBR125 biraz zor. İlk etapta japon markalar ile bașlayın.

Çin malı motorlar alırken ucuzdur. Fakat ilerleyen zamanlarda masraf çıkarırlar. Ayrıca ikinci elde satması genel olarak zordur. Öğrenciyseniz ve uzun süre, kilometrelerce kullanacaksanız motorun çıkartacağı tamir masrafına hazır olun. Öğreninceye kadar kullanıp satacaksanız alabilirsiniz. Bahsettiğiniz motor hakkında bir bilgim yok.

Yanlış bilgilendirme. TVS Apache Çin değil Hint malı bir markadır. Şayet Bajaj Pulsar da Hint malıdır. 4000 TL bütçenizi biraz daha arttırarak sıfır Yamaha YBR 125 alabilirsiniz yada ikinci ele göz atabilirsiniz. Anlamadığınızı söylediğinizi göz önünde bulundurarak mutlaka kask, ceket, pantolon, dizlik, sırtlık, eldiven gibi ekipmanlarınızı eksik etmeyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Güzel kardeşim 41 yaşındayım Peugeot 103 ten tut ta Honda GoldWing e kadar çeşit çeşit motosiklete bindim... Sana sadece bir tane tavsiyede bulunacağım mutlaka ve mutlaka euro normlarına uygun kaliteli ekipmanlar kullan... Kask, ceket, pantolon vs. alınca motosiklete bütçen yetmiyorsa eğer hiç binme daha iyi en azından yaşarsın...

Ekipman almadan çıkma. En azından bir kask al. Gözüne böcek, toz vs. gelmesini engeller ve benim gibi talihliyseniz kafanıza yukardan bir kuş pisliği yapışabilir. Scooter veya Yamaha YBR 125 de başlangıç için uygundur.

Merhaba ben senin yerinde olsam şöyle yapardım o 4000 TL ile ilk önce kask mont eldiven ekipmanlarımı alırdım. Şuanda 4000 TL ye JAPON malı bir motor çok zor 2 el YAMAHA YBR125 olabilir temizini bulabilersen tabi.Bence sen her ne kadar çin malı kötüde olsa dandikte olsa sen uygun bir çin malı motor alıp onunla motosiklet kullanmasını öğrenebilirsin.Hem düş kalklara daha az yedek parça parası ödersin hemde işini görür kendini geliştirirsin.Eğer boy avantajınız varsa cross öneririm Yuki izci YK250 diye geçiyordu sanırım . Kuba Black CAT bunlar güzel olan çin malı motorlar...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı