Motorda arıza ışığı yanıp marş basmıyor

YasarPKS

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İlk defa bindim bugün ve hiçbir şey yapmamama rağmen motor istop edip arıza ışığı yanmaya başladı. Sonra marşa basmamaya başladı. Neden olabilir? Drift l cbs Mondial.

Son düzenleme:
Motorun yakıt göstergesi sanırsam sıkıntılı. Ama depo sallanınca benzin sesleri çalkalanıyor. Yan ayağa hiç dikkat etmedim ama kapalı diye biliyorum.

Hocam yukarıda bir arkadaş sinirlendi vurdu çalıştı diyor sizde 10 metre kadar geriye gidin hızla koşup tekmeyi bir koyun belki çalışır.

Yan ayak (Yan sehpa) müşürü güvenlik amacıyla motorların çoğuna koyuluyor. Durmaya yakın ayağı açtıysanız stop ettirir ve açık olduğu sürece de çalışmaz. Motorda bu özellik varsa geçerli dediklerim. Bir diğer ihtimal de dediğim gibi yakıt seviyesinden dolayı olabilir. Basitten zora doğru çözüm üretilmeli her zaman.

Garaj kaç derece?
Orasını bilmiyorum ama gittiğimde pek donmadım. Diyelim ki eksi derecede hocam. En başta motoru ısındırdım çalıştı o zaman zaten.
Yan ayak (Yan sehpa) müşürü güvenlik amacıyla motorların çoğuna koyuluyor. Durmaya yakın ayağı açtıysanız stop ettirir ve açık olduğu sürece de çalışmaz. Motorda bu özellik varsa geçerli dediklerim. Bir diğer ihtimal de dediğim gibi yakıt seviyesinden dolayı olabilir. Basitten zora doğru çözüm üretilmeli her zaman.
Biliyorum abim yan sehpayı açıyor öyle parkediyor. Ben onu kaldırdım yukarı motoru öyle çalıştırdım.

Çok bilgili değilim ama elektrik aksamına kar gelip ıslatmış olma ihtimali var. Yetkili servisi arayıp sorabilirsiniz. Belki bir bilgi verirler. Eğer yakınınızda bir motor tamircisi var ise sabah çağırabilirsiniz.

Geri
Yukarı