Motosiklet üzerinde rüzgar ve soğuğa maruz kalmak zarar verir mi?

St4B0l1zm4

Centipat
Daha fazla  
Şahsen soğuğa karşı son derece dayanıklı biriyimdir, kışın -5 derecede kar yağarken tamamen gezme amaçlı kolsuz tişört ile gezen biriyim ve şu ana kadar soğuğun bana verdiği en büyük zarar kısa süreli boğaz ağrısıydı. Ama bazı tanıdıklarımın söylediklerine göre motosiklet üzerinde fazla soğuğa ve rüzgara maruz kalmak ileride ağrılara sebep olabiliyormuş, bu ne kadar doğru ve eğer doğruysa Benin durumumdaki birisi için tehlikesi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yağmur değil fakat rüzgar gören yerlerinizi yani elleriniz ve dizlerinizi kesinlikle kapalı tutun. Hele ki sıcak memlekette yaşamıyorsanız 10 sene sonra bile müthiş sıkıntı çekersiniz. Babamda aynı durum var ve hala problem yaşıyor.

Yağmur değil fakat rüzgar gören yerlerinizi yani elleriniz ve dizlerinizi kesinlikle kapalı tutun. Hele ki sıcak memlekette yaşamıyorsanız 10 sene sonra bile müthiş sıkıntı çekersiniz. Babamda aynı durum var ve hala problem yaşıyor.
Hocam bu soğuk ile mi ilgili yoksa rüzgarın bedene verdiği soğuk dışında etkileri de mi var, çünkü belirttiğim gibi soğuğa karşı dayanıklıyım ve motorun üstündeyken maruz kaldığımdan çok daha yüksek soğuklara maruz kalıyorum zaten. Demek istediğim zararlı olmasının sebebi soğuk ise benim için tehlike arz ettiğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı