Motosikletin tek aynasını takmak cezaya sebep olur mu?

Hayırdır, daha bir cool mu oluyorsunuz? Yakıt tüketiminiz %47 azalıyor mu? Kullanınca eskiyor mu? Onun işlevini nasıl yerine getiriyorsunuz? Her seferinde "Bakmadan sağa geçeyim de tır varsa ölürüz, yoksa ayna kullanmamış oluruz." falan mı diyorsunuz? Kafanızı çeviriyorsanız sol şeritten birisi o sırada önünüze kırarsa ne yapacaksınız? Siz hareket etmiyor olsanız dahi sağ arkanızdan makas ata ata gelen bir BMW'yi kafa çevirmeden fark edip biraz daha uzun yaşamak fena olmaz mıydı? Gerçi böyle konu açtığınızda göre muhtemelen o BMW ile yarışan kişi oluyorsunuz siz. Motor hacmim inanılmaz yüksek deyip herkesten hızlı gidenlerdensinizdir. Bu durumda hız cezası umurunuzda değilken neden ayna cezası umurunuzda?

Bence bu soruyu sorana ehliyet verende kabahat.
Ehliyetim yok ki 😃

Hayırdır, daha bir cool mu oluyorsunuz? Yakıt tüketiminiz %47 azalıyor mu? Kullanınca eskiyor mu? Onun işlevini nasıl yerine getiriyorsunuz? Her seferinde "bakmadan sağa geçeyim de tır varsa ölürüz, yoksa ayna kullanmamış oluruz." falan mı diyorsunuz? Kafanızı çeviriyorsanız sol şeritten birisi o sırada önünüze kırarsa ne yapacaksınız? Siz hareket etmiyor olsanız dahi sağ arkanızdan makas ata ata gelen bir BMW'yi kafa çevirmeden fark edip biraz daha uzun yaşamak fena olmaz mıydı? Gerçi böyle konu açtığınızda göre muhtemelen o BMW ile yarışan kişi oluyorsunuz siz. Motor hacmim inanılmaz yüksek deyip herkesten hızlı gidenlerdensinizdir. Bu durumda hız cezası umurunuzda değilken neden ayna cezası umurunuzda?
Güzel durmuyor bro.

Artı -1 Eksi
Aferin övün bununla. Yanılıp şaşıp kaza olduğunda ehliyetin varsa kaza, yoksa katil olduğunu da bilerek övün ama.

Çoğu insandan dikkatli kullanıyorum, kurallara uyuyorum hocam. Asıl düzgün sürmesi dikkat etmesi gerekenler otomobil sürücüleri. Çoğu aynaya bile bakmıyor.

Çoğu insandan dikkatli kullanıyorum, kurallara uyuyorum hocam. Asıl düzgün sürmesi dikkat etmesi gerekenler otomobil sürücüleri. Çoğu aynaya bile bakmıyor.

Ehliyeti bile olmayan birine göre aşırı iddialı sözler. Ayrıca bu dediğin doğru bile olsa seninle karıştığı bir kazada o haklı biliyorsun değil mi?

Ehliyeti bile olmayan birine göre aşırı iddialı sözler. Ayrıca bu dediğin doğru bile olsa seninle karıştığı bir kazada o haklı biliyorsun değil mi?
Bir kere kazaya karıştım karşımdaki suçluydu. Yine sıkıntı yaşamadım. Önceden dikkatliydim şimdi daha dikkatliyim. Suçlu olmayı göze alarak sürüyorum zaten. Ehliyetimi bir süre sonra alacağım.

Geri
Yukarı