Motosikletler tehlikeli mi?

Eki Görüntüle 1061192
Arda Öziri abimiz hayatını kaybetmeden önce 26 Mayıs 2018 günü çocukluk arkadaşıyla son mesajlaşmasını yaptı. Motosiklet bu yüzden tehlikeli olduğunu bildireyim dedim. Eki Görüntüle 1061194
Arda Öziri hayatını kaybederken çocukluk arkadaşı 27 Mayıs 2018 günü gece 04:30'da sosyal medyada üzüntülü paylaşım yaptı.

Sanırım az önceki konuşmamı neden yaptığımı anlamışsınızdır. Ecel geldiği zaman yapabileceğimiz bir şey yok ve gelmeden de anlamayız ölüyor olduğumuz ana kadar. O yüzden bence bineceksen binmelisin çünkü en azından motor üstünde ölsen bile ölmeden önce o motoru sürmeyi deneyimlemiş ve zevkini çıkarmış olursun. Kendi tükrüğünde veya yemek yerken bile boğulabilirsin bu hayatta. Oya aydoğan da patates yerken vefat etmişti.

Sürmeden anlamazsın. Bitti.
8 yıldır kaykay binerim 1 kere bile sakatlanma yaşamadım. Hani kaykay sürme kolunu kırarsın derlerdi? İş sizde bitiyor.
Kanka sen neden bu kadar kızdın?
Ben "motor tehlikelidir, motor sürmeyin" demiyorum ki, sürülebilir tabii ki, sadece "düzgün, ekipmanlı, bir şekilde sürülmesi gerekiyor" diyorum.

Ölümden korkan için tehlikeli. Motosiklete hobi amaçlı biniyorsan risklerini bilerek binersin; rüzgarın vuruşundan, bu tehlikeden bile zevk alırsın.
İşte bu!🤫
Kanka sen neden bu kadar kızdın?
@İBEX_0709
Kızmadım ki? Sadece binmeden anlamıyorsun.
Yemin ederim binince o kadar rahatlıyorum ki anlatamam. Beni üstüme kıran araba ile mücadele vermek beni için zevk. Sadece adrenalin bile yeter.
Neyse gençler ben kaçıyorum 1 2 ay yokum hadi kolay gelsin.
Gazlamaya devam barkın üstat selam😘

Son düzenleme:
Yani siz ne kadar iyi kullansanız bile trafikteki diğer ulaşım araçlarını kontrol edemiyorsunuz. Motorun herhangi bir insanı koruyan çerçevesi, metal yığını da olmadığı için küçük bir temasta bile ölüme yol açabiliyor. Trafikte ne kadar iyi olursanız olun bu motor, araba, otobüs, minibüs fark etmez diğer araçlar hata yaptığı zaman size zarar gelebiliyor fakat bu zarar motorda maksimum seviyeye çıkıyor.

Trafikte çok basit kazalar sonucu ağır sonuçlar alabilirsiniz. Sokaklarda sakin bir şekilde gitseniz bile motorsikletin ağırlığı sonucu küçük dalgınlıkta dahi yol engebesi yüzünden motor ayağınıza düşüp ayağınızı çatlatabiliyor (yaşanılmış olay). En ufak dalgında ciddi sakatlar olabiliyor.

Ne kadar düzgün kullanırsanız kullanın trafikte bir hıyara denk gelirsiniz sizi öldürür, dalgın birine denk gelirsiniz ölürsünüz. Yağmurda teker kayar düşersiniz sağınızı solunuzu kırarsın. Evet, tehlikeli bir ulaşım aracıdır. Fakat bir o kadar da eğlenceli ve güzel bir şeydir.

Geri
Yukarı