Motospeed V30 Fare İncelemesi

Merhaba, kullanmakta olduğum ASUS WT425 faremin takılması ve masaüstü bilgisayara geçtiğimden dolayı yeni bir fare almaya karar verdim. Farklı markaları denemeyi sevdiğim için Motospeed V30 adlı fareyi almaya karar verdim. Yurt içinde N11 ve GG da bulabildim. Ben N11 den 118 TL'ye satın aldım. Fareyi 11/02/2019 tarihinde aldım bu seferki incelemede biraz fare hakkında deneyim sahibi olup o şekilde incelemesini yapmayı düşündüm. Kullandığım farelerden genelde sağ el için üretilmişti bu fare iki el içinde uyumlu düz bir yapıya sahipti o yüzden başta alışmakta biraz zorlandım. 1-2 Hafta sonra fark ettim ki sağ el için üretilmiş farelerden daha hoş bir kullanışı var. Boyut olarak soracak olursanız tam ölçülerini bilmiyorum fakat G102 ile neredeyse aynı ölçülerde gözüküyor. Yazılım konusuna gelecek olursak LED, DPI ve Macro ayarlayabiliyoruz. 4 Adet DPI seçeneği var istediğimiz kadarını aktif edebiliyoruz. DPI hızını kafamıza göre ayarlayamıyoruz 500 ve katları olacak şekilde 7000'e kadar artırabiliyoruz. Macro olarak yazı, sol-sağ tık vs. macrolarını yapabiliyoruz. LED olarak ise 5 çeşit mod var bunlardan 3'ü otomatik ayarlanmış geriye kalanları ise kendimiz 14 tane LED i ayarlayarak yapabileceğimiz modlar oluşturuyor. Sormak istediğiniz veya merak ettiğiniz bir şey olursa size yardımcı olmaya çalışacağım. Resimlerde biraz kir olabilir kusura bakmayın. :)

Farenin beğendiğim yönleri :

• Makro tuşlarının daha kolay kullanılabilirliği
  • Kablosunun kalitesi
  • Malzeme kalitesi
  • DPI seçme mantığı
  • Ayarlanabilir LED
Farenin beğenmediğim yönleri:
  • DPI hızını kendimiz ayarlayamıyoruz ( Mesela 300 yapamıyoruz )
  • Sol ve Sağ tuşta terden dolayı iz yapıyor
  • Macro da gecikme süresini 10 MS den aşağıya çekersek fare kilitleniyor
  • Diğer kullandığım farelere göre daha yavaş kayıyor. Ağırlığından veya altındaki kaydırmasını sağlayan şeylerden dolayı olabilir. :)
Farenin Resimleri ( Resimlerde LED kapalı kırmızı gibi gözüken hafif ışık altındaki ışık) :
WhatsApp Image 2019-04-15 at 22.36.19.jpegWhatsApp Image 2019-04-15 at 22.36.19 (1).jpegWhatsApp Image 2019-04-15 at 22.36.19 (2).jpegWhatsApp Image 2019-04-15 at 22.36.19 (3).jpegWhatsApp Image 2019-04-15 at 22.36.19 (4).jpeg

Yazılımın Resimleri :
moto.jpgmoto2.jpgmoto3.jpgScreenshot_2.png
Araya başka resim kaynamış düzenleyemiyorum kusura bakmayın. :)

Son düzenleme:
120 Lira bu fare için biraz fazla. Motospeed farelerin ederi bence 60-80 Lira arasında. Ne yazık ki Türk Lirasının değer kaybı yüzünden her şeyin fiyatı fırladı.
Keşke TL biraz değer kazansa da sistem vs. alırken daha ucuza toplayabilsek. Aliexpress de 19$ gibi bir fiyatı var. Adamlar için alt seviye fakat bizim için ortalama seviye bir fare oluyor. :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı