Mount and Blade Bannerlord'da düşman klan ile barış nasıl yapabilirim?

PackageSoup

Centipat
Başta aklıma gelmedi ondan dolayı bir klana saldırdıydım. Klan seviyem 2 olunca istediğim krallığın altına girecektim fakat o klan ile aram bozuk olduğundan giremiyorum. Çünkü o klan ile krallık arasında herhangi bir savaş yok.

Liderlerini bulmaya gittim. Buldum fakat adamlar çok ezik. Liderlerinin bile 17 adamı var. 67 adamım var diye benden kaçıyor. Hızıda yüksek benden. Yoldaşım falan var ama yoldaşımı barış için gönderebiliyor muyum bilmiyorum. Deneyemedim, kalkmam gerekti. Varsa bir bilginiz bana bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Çok ayrıntılı bilmiyorum fakat bildiklerimi aktarayım. Bu konu başlığından önce internette ingilizce kaynak olarak araştırdıydım. Klanlar hakkında bir video izledim. Çok dikkatimi çekmediğimden hızlı ilerlettim.

Neyse, klan olayı şöyle işliyor. Her krallığın kendine ait klanları var. Birde ayrıyeten bağımsız klanlar var. Galiba krallığa bağlı olanlarda küçük devlet yazıyor meslekte. Çok iyi bir iş çıkarmışlar ve klan sistemini detaylandırmışlar. Her klanın kendine özel ayrıntılı sayılabilecek hikayesi var.

Mesela benim savaştığım iki klan var. Biri kurtkafalılar mı ne. Bu kurtkafalılar kurt kürküne dair her şeyi giyiyorlar. Hatta ilk tanıştığında "bizle aran kötü olursa çok sıkıntı çekersin, biz kurtkafalılar o kadar sertiz ki kumaş giysi giymeyiz..." falan diyor. Ama bunu derken yanınra kumaş giysi giyen çapulcu tipli bir adam vardı da olur öyle şeyler 😂

Bu kurtkafalılar bağımsız klanlardan biri. Bunun gibi bir sürü var. Bilmiyorum krallığa bağlı olan klanlara saldırınca krallıkla aranda sıkıntı çıkıyor mu. Krallığa bağlı olan klanları şöyle anlayabilirsin. O krallığın bayrağın rengine benziyor bayrakları. Sadece logoları değişik. Etrafta, "bilmem ne'nin" askeri diye geziyorsa büyük ihtimal onlardır.

Bildiklerim bunlar.

Çok teşekkürler şey mantığı gibi yani; Osmanlı Devleti var ama devletin içinde ki beylikler veya paşaların sancakları gibi bir mekanizma var. Tekrardan sağol anlattığın için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı