USB ile macOS nasıl kurulur?

Mustafa Yurtalan

Hectopat
Yer
İstanbul Maltepe
Daha fazla  
Bu zamana kadar hep Windows kulandığım için macOS bilgim sıfır kullanmasını dahi bilmiyorum. İçinde sıfır SSD var ama işletim sistemini nasıl kuracağım hiçbir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim. Bir de arkadaşım eski olduğu için düşük sürüm yükleme konusunda uyardı.

-2012 Mac Pro 10GB tama yükseltilmiş.

BalenaEtcher ile imajı yazdırın. USB'yi takın, cihaz açılırken Option tuşuna basılı tutun USB'nizi seçin ve kuruluma başlayın (Bazı durumlarda Disk İzlencelerinden diskinizi APFS GUID bölüntü haritası olarak biçimlendirmeniz gerekebilir.).

Hocam indirme bölümünde Linux mü kurayım MacOS mu PC eski olduğu için eski sürüm bişey kurmam daha sağlıklı olur.
Eğer Etcher'ı bir Wİndows yüklü bilgisayara kuracaksanız Windows'u seçin, Linux ise Linux'u macOS ise macOS'i. Örneğin benim bilgisayarım Windows 11 olduğundan Wİndows versiyonu yüklü. Eski sürüm kurmanıza gerek yok sadece USB'ye dosya yazacak pek yüklenmiyor sisteme.

Eğer Etcher'ı bir Wİndows yüklü bilgisayara kuracaksanız Windows'u seçin, Linux ise Linux'u macOS ise macOS'i. Örneğin benim bilgisayarım Windows 11 olduğundan Wİndows versiyonu yüklü. Eski sürüm kurmanıza gerek yok sadece USB'ye dosya yazacak pek yüklenmiyor sisteme.

ETCHER FOR WINDOWS (X86|X64) (INSTALLER)​

ETCHER FOR WINDOWS (X86|X64) (PORTABLE)​

2 si arasındaki fark ne hocam.

Portable'da direk indirdiğiniz .exe oluyor çift tıklayarak hızlıca kullanabiliyorsunuz. Installer zaten adından anlaşılıyor.
Tamamdır hocam devam ediyorum. Dediğim gib hiç bilmediğim için ufak ayrıntılara takılıyorum kusura bakmayın. INSTALLER dan devam ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı