Mount and Blade II: Bannerlord mantığı nedir?

PORSHİUS

Kilopat
Ya arkadaş bir hevesle aldım oyunu, oyunun mantığı nedir bir türlü anlamadım. Bir yeri işgal ediyorum 5 dakika sonra 2 katım kadar bir ordu gelip geri alıyor. Bir kaleye kuşatma yapıyorum, kuşatma yaparken benim 2-3 kaleme aynı anda kuşatma yapıyorlar. Oyunda hikaye yok tek bir görev var ara ara "komplo kervanını durdur", "haydutları durdur" gibi görevler döngü olarak geliyor. Artık sıkıldım aynı kaleleri almaktan vermekten. Ben mi yanlış oynuyorum?

Ekran görüntüsü 2024-01-07 213155-min.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya arkadaş bir hevesle aldım oyunu, oyunun mantığı nedir bir türlü anlamadım. Bir yeri işgal ediyorum 5 dakika sonra 2 katım kadar bir ordu gelip geri alıyor. Bir kaleye kuşatma yapıyorum, kuşatma yaparken benim 2-3 kaleme aynı anda kuşatma yapıyorlar. Oyunda hikaye yok tek bir görev var ara ara "komplo kervanını durdur", "haydutları durdur" gibi görevler döngü olarak geliyor. Artık sıkıldım aynı kaleleri almaktan vermekten. Ben mi yanlış oynuyorum?

Eki Görüntüle 2077745

Hocam ben oyunda zaten tek bir kemik hikaye yok diye biliyorum. Hikayeler çokça ve ayrı yerlerde bulunuyor. Ayrıca bu oyunu hikayeli oyun oynar gibi oynamak doğru olmaz bence. Eğer genel olarak kuşatma, ordu vs. mekaniğini beğenmediyseniz veya eğlenmiyorsanız hikayeler de oyunu oynanabilir hale getirmez bence sizin için. Sırf hikaye görmek için zorla savaşa girmeyin yani.

Karşında 8 krallık var ve her krallığın aşağı yukarı 20 vassalı var sen tek krallık ve tek adam olarak hayatta kalmaya çalışıyorsun bu kadar zorlanman gayet normal. Krallık kurmak için öncelikle gerçekten güçlenmen, kuvvetli ve orduya sahip yoldaşların olması ve diğer krallıklardaki lordlarla aranın iyi olması lazım ki sen krallık kurduğunda sana katılsınlar. Öyle 1 toprak alayım kimse bana dokunmasın diye bir şey yok.

Strateji oyunu. Kaldıramayacağın yükün altına girmeyeceksin, ordunu geliştir öyle kalelere şehirlere gir. Yerleşkeye okçu, piyade birliği yerleştir. 1000 saat rahat oynadım. Ahh şu finaller bitsin, gözümde tütüyor vallahi.

Eki Görüntüle 2077745
Doğru oynuyorsunuz, size göre değilmiş demek ki oyun. Sandbox oyunları tavsiye etmem bunu beğenmediyseniz, hikayeli oyunlara yönelmeniz daha iyi olur.

Ordu düzeni önemli taktik vs onun dışında kaleye tüm ordunu koy git tekrar ordu topla onunla fetih yap onu da koy sonra para kas
Ordum zaten baya güçlü 2 kalem oluyor, bir bakıyorum günlük 4k'dan fazla para çekiyor Garnizon ve Askeri birlik. Bir yerden bir yere gidene kadar sadece buna 50k-100k para gidiyor. Bir kaleyi en azından elimde tutmak için baya masraf harcıyorum, askerlerimi bırakıyorum 1000+ adam geliyor ezip geçiyor. Benim krallıkta tık yok. Sanki ben yönetiyorum. Taktik ile ordu düzeni önemli biliyorum. Kuşatmaya gelenleri geri püskürtüyorum. Farklı yere gidince tekrar gelip alıyorlar. Ben mi güçsüz İmparatorluğu seçtim acaba?

Ordum zaten bayağı güçlü 2 kalem oluyor, bir bakıyorum günlük 4K'den fazla para çekiyor Garnizon ve Askeri birlik. Bir yerden bir yere gidene kadar sadece buna 50K-100k para gidiyor. Bir kaleyi en azından elimde tutmak için bayağı masraf harcıyorum, askerlerimi bırakıyorum 1000+ adam geliyor ezip geçiyor. Benim krallıkta tık yok. Sanki ben yönetiyorum. Taktik ile ordu düzeni önemli biliyorum. Kuşatmaya gelenleri geri püskürtüyorum. Farklı yere gidince tekrar gelip alıyorlar. Ben mi güçsüz İmparatorluğu seçtim acaba?

Her askeri alma güçlüleri al milliyetçi olacağım diye kuzait alma atlılar sadece onlar ve savunma vs yapamazlar

Geri
Yukarı