Mount and Blade Warband nasıl derebey olunur?

HD4450

Kilopat
Adam benim düşmalarıma karşı savaş dedi. Ben şimdi savaşta olduğu krallığın köylerine falan mı saldırmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yapacaksın sonra daha fazla kontlarla lordlarla vs ilişki geliştiriceksin düşman olan ülkeye saldırırsan ekstra ilişki getiriyor mu hatırlamıyorum. Ama derebeyi olmak istediğin ülkenin kervanlarını filan yağmalama aynı şekilde köylerini de.

Kalelerine ve şehirlerine saldırın savaş dediği ülkelerin. Biraz da yalakalık yaparsanız size de bir şeyler verecektir.

Paralı askerlik sözleşmesi mi yaptınız yoksa bağlılık yemini mi ettiniz? Bağlılık yemini ettiyseniz notlar kısmından (Q) karakterinize bakın, bir köy verilmiş olması gerekiyor. Artık derebeyisiniz. Eğer verilmemişse bolca savaşın, turnuvalara katılın ve yağma yapın. Namınız 100'ün üzerine çıkınca zaten "Artık birine bağlılık yemini etmenin/desteklemenin vakti gelmedi mi?" gibi ufaktan belli ediyorlar. O zaman yemin edersiniz.

Köyünüz büyük ihtimalle ya savaş alanında sıkça yağmalanan ya da en köşede fakir bir köy olacaktır. Köy Yaşlısı'nın verdiği görevleri yapın ve ilişki kasın. İnşaat yapın, koruyun ve geliştirin. Yeterli seviyeye ulaşınca da hükümdarla ilişki kasın, fetih yapın ve evlenin. Muhteşem bir oyun sizi bekliyor, iyi oyunlar. 🙂

Derebeyliği için kendini kanıtlamanı istiyorsa savaştığı krallıktan birkaç lordla savaşıp kazanman gerekir. Kale veya şehir de kuşatabilirsin ama oyunun başında zorlanırsın.

Derebeyi olduktan sonra ordu toplayıp fetihlere başlayabilirsin.

Arkadaşlar kusura bakmayın geç saatte atınca uyuyakaldım göremedim okuldanda yeni geldim şimdi görebiliyorum teşekkürler yardımlarınız için.

Geri
Yukarı