Mount and Blade Warband nasıl oynanır?

Makaleler
2
Yer
Ankara
Çocukken oynamayı denemiş ve beceremeyip salmıştım. Steam hesabıma 3 yıl önce almıştım fakat 1 dakika bile oynamadım. Hazır tatilken boş vakitlerde zaman geçirecek oyun arıyorum ve bu oyun uygun olur diye düşündüm fakat bir sıkıntı var. Ben bu oyunu nasıl oynayacağım?

Nasıl oynayacağım derken? Her oyunda olduğu gibi oynayarak öğreneceksiniz yani çok basit bir oyun.
Zamanında oynarken eğitim kısmını geçip salmıştım. Oyun bana hiçbir şey söylemeden salmıştı diye hatırlıyorum. Oyunda ne yapmam gerek, tam olarak amacım ne?

Bak şimdi oyuna giriyorsun. Zaten oyun Türkçe. İşte adamların dediklerini yap, çapulculara racon kes, parayı bulunca asker topla, savaşlara katıl, kaleler işgal et, kral ol bu kadar.

Zamanında oynarken eğitim kısmını geçip salmıştım. Oyun bana hiçbir şey söylemeden salmıştı diye hatırlıyorum. Oyunda ne yapmam gerek, tam olarak amacım ne?

Hocam oyunda zaten belirli bir rota falan yok tamamen sandbox yani keyfine göre takıl sıfırdan zirveye. Çapulcuları tokatlayarak yavaş yavaş ordunu kurmaya başla sonrası gelir zaten.

Ben internetten oynanış videolarını izleyerek biraz oynadım ve pratik ile iyice öğrendim.
Dark Souls'tan edindiğim tecrübeye göre böyle yaparak oynamak bu tarz oyunların keyfini baltalıyor.
Bak şimdi oyuna giriyorsun. Zaten oyun Türkçe. İşte adamların dediklerini yap, çapulculara racon kes, parayı bulunca asker topla, savaşlara katıl, kaleler işgal et, kral ol bu kadar.
Kazık atılması gibi olaylar var mı? Yoksa tek düze yapıda mı gidiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı