Mount & Blade hakkında bilgi

Bannerlord'u da ilk hafta oynamaya fırsat buldum sadece, modları gelmeye başlamış duyduğum kadarıyla. Baya yama falan da gelmiştir aslında denesem fena olmayabilir.

Sağolun arkadaşlar epey bilgi oldu. Google aramasında kitabın ortasından bilgiler var hep ve benim pek işime yaramamıştı haliyle. Anladığımı kadarıyla çok geniş yönlü bir oyun, epey merak ettim.

Yalnız Warband'ı öneren arkadaşlar olmuş:

Alacaksan Warband almanı öneririm.
Seriye yeni başlamak açısından Warband en doğru karar bence.
Warband'ı deneyebilirsin. Bannerlord da büyük oranda warband'ın daha iyi grafikli ve arayüzlü olanı.
Warband oynicaksa diplomacy 4.Litdum kurmalı öyle daha çok zevki çıkıyor.

Bunun sebebi nedir? İlk öğrenme vs nedeniyle mi yoksa fiyat/performans nedeniyle mi öneriyorsunuz? Tek farkı grafik deniyor ama şöyle bir karşılaştırma videosu gördüm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Videoya göre grafikten başka detaylar da eklenmiş ya da eklenecek gibi (Karakterlerin ölümü, oyunun dinamik NPC oluşturması, çocuk yapabilme ve öldüğünüzde onu oynayabilme, mevsim döngüleri vb.). Buna değmez mi?

Sağolun arkadaşlar epey bilgi oldu. Google aramasında kitabın ortasından bilgiler var hep ve benim pek işime yaramamıştı haliyle. Anladığımı kadarıyla çok geniş yönlü bir oyun, epey merak ettim.

Bunun sebebi nedir? İlk öğrenme vs nedeniyle mi yoksa fiyat/performans nedeniyle mi öneriyorsunuz? Tek farkı grafik deniyor ama şöyle bir karşılaştırma videosu gördüm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Videoya göre grafikten başka detaylar da eklenmiş ya da eklenecek gibi (Karakterlerin ölümü, oyunun dinamik NPC oluşturması, çocuk yapabilme ve öldüğünüzde onu oynayabilme, mevsim döngüleri vb.). Buna değmez mi?
Öğrenmen için daha uygundur. Diğeri daha tam sürüm çıkmadı.

Tabii ki değer ama Bannerlord oynamadan önce Warband ' e bakmakta fayda var orada ısınmadan Bannerlord zor gelebilir ve Bannerlord 'un tam sürümü olmadığı için istediğinizi alamayabilirsiniz önerim Warband tarafında oyuna alışıp tam sürüm çıktığında Bannerlord oynamanızdır

Tamam arkadaşlar. Herhalde önce Warband'i deneyeceğim gibi. Bakalım artık kısmet. Bilgiler için teşekkürler.
-----Güncelleme----

Arkadaşlar Steam'de Warband 7,50 TL, olmuş onu alacağım. Yalnız Bannerlord da 150'den 120'ye düşmüş. O da alınır mı sizce? Yoksa büyük indirimlerde falan iyi bir fiyat gelir mi?

Son düzenleme:
Tamam arkadaşlar. Herhalde önce Warband'i deneyeceğim gibi. Bakalım artık kısmet. Bilgiler için teşekkürler.
-----Güncelleme----

Arkadaşlar Steam'de Warband 7,50 TL, olmuş onu alacağım. Yalnız Bannerlord da 150'den 120'ye düşmüş. O da alınır mı sizce? Yoksa büyük indirimlerde falan iyi bir fiyat gelir mi?
Bence Warband'i bir deneyin. Ben olsam yerinizde Bannerlord'u şuan almazdım çünkü oyunu tam bilmiyorsunuz. Warband'e biraz ısının sonra bakarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı