Mount & Blade II: Bannerlord fiyatı

ahmet canbaz

Centipat
Evet arkadaşlar oyun 31 Mart 2020 çıkacağı ve 50 dolar olacağı açıklandı. Bakalım Türkiye fiyatı ne olacak ve erken erişim olduğundan hangi dedikleri özellikler olmayacak?

Son düzenleyen: Moderatör:

Sayfadaki aciklamayi okuyabilirsiniz.

Bunlardan en dikkat ceken detaylar su sekilde listelenmis;

Yerelleştirme: Oyunu yerelleştirmeyi planladığımız diller: Fransızca, İtalyanca, Almanca, Japonca, Korece, Lehçe, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Basitleştirilmiş Çince, İspanyolca (Latin Amerika) ve Türkçe. İlerleyen zamanlarda diğer dillerin tercümeleri de eklenebilir. Erken erişim süresince bu diller hiç olmayabilir ya da henüz tamamlanmamış olabilir.

Çok Oyunculu Modlar ve Özellikler: Oyun mevcut haliyle birçok popüler çok oyunculu modu içeriyor ancak biz büyük olasılıkla dereceli eşleştirme (ranked matchmaking) de dahil daha fazla mod ve özelliği eklemeyi planlıyoruz.

Tek Oyunculu Özellikler: Planlanan birkaç tek oyunculu mod özelliği, tamamlanmamış ya da tamamen eksik olabilir. Bunlarla sınırlı olmamakla birlikte bazı eksiklikler şu şekildedir: tüm oyun kontrol desteği, bazı beceri ve olanaklar, zanaatkarlık, kuşatmaların, klan, ordu ve krallık yönetiminin bazı yönleri.

Evet arkadaşlar oyun 31 Mart 2020 çıkacağı ve 50 dolar olacağı açıklandı. Bakalım Türkiye fiyatı ne olacak ve erken erişim olduğundan hangi dedikleri özellikler olmayacak?
Türkiye fiyatı bir yayıncının açıklamasına göre 150TL olacak. Bence istenen fiyat fazla ve değeceğini düşünmüyorum. Yurtdışı fiyatları ise $49.99, €49.99, £39.99 olarak belirlenmiş.
5 lira olursa alınır
O kadar da abartılmamalı. Yıllardır bekletilen ve beklentileri -en azından benim nezdimde- karşılamayan bir oyun için pahalı sadece. Yoksa 70-80TL dolaylarında bir fiyat olsa idi ben alınabileceğini düşünüyordum. Ki bir rivayete göre oyunun early access sürümünde oyunda klan kurma, evlenme vesaire gibi MB 2 ye özel özellikler olmayacakmış. E o zaman bu oyunun ne anlamı kaldı? Yerlilik ön temasıyla çıkan oyunun yine şu an için Türkçe dil desteği bulunmamakta. E kardeşim siz o zaman yıllardır ne yaptınız, neyi geliştirdiniz?

Son düzenleme:
O kadar da abartılmamalı. Yıllardır bekletilen ve beklentileri -en azından benim nezdimde- karşılamayan bir oyun için pahalı sadece. Yoksa 70-80TL dolaylarında bir fiyat olsa idi ben alınabileceğini düşünüyordum. Ki bir rivayete göre oyunun early access sürümünde oyunda klan kurma, evlenme vesaire gibi MB 2 ye özel özellikler olmayacakmış. E o zaman bu oyunun ne anlamı kaldı? Yerlilik ön temasıyla çıkan oyunun yine şu an için Türkçe dil desteği bulunmamakta. E kardeşim siz o zaman yıllardır ne yaptınız, neyi geliştirdiniz?

Aynı şekilde düşünüyorum kaç senedir neyi geliştirdiler çıkışında Türkçe dil desteği olmayacak + olarak çoğu şey kapalı olacakmış bana göre çok çok fazla boş yere hype aldı oyun.Bu oyunun bu kadar hype almasının da nedenini anlamış değilim hala.Kaç senedir geliştirilen bir oyunun bu kadar çok eksik ile çıkması ne kadar doğru? Hadi onu geçtim 8-9 sene (tam bilmiyorum) de geliştirildiği söylenen bir oyunun Early Access olarak çıkması çok gülünç bir sonuç bana göre.

Bu oyunun bu kadar hype almasının da nedenini anlamış değilim hala.
Yerli oyun hype'ı almakta. Ki bana kalırsa bu da saçma. Talewords'den açıkçası bu kadar eksik bir oyun beklemezdim. Bana da beklediğimi vermedi. Umarım milletimizden oyuncular "Abi Türk oyunu mutlaka alalım para kazansınlar abi yerli yapım çok iyi mükemmel" kafasından çıkıp eleştirir ve oyunu almazlar. Bunun olacağını pek sanmadığımı da ekleyip mesajımı bitireyim.

Oyunun bir yayıncı tarafından 150 TL olacağı söylendi. 50$ yazsa bile o kadar olmayacak tabi ki TL bazında. Yanlış hatırlamıyorsam Steam doları 2.10'dan hesaplıyor. Yani oyun en fazla 150 TL olmakla birlikte belki daha az da olabilir.

Onun dışında oyuna 1 - 1.5 yıl boyunca da bol bol güncelleme geleceği söyleniyor. Bu güncellemeler sırasında yapılacak ''save'' dosyaları da kaybolabilir deniyor. Bunu da Instagramda görmüştüm. Co-op modu getirirlerse eğer oyun tutar diye düşünüyorum.

Oyunun bir yayıncı tarafından 150 TL olacağı söylendi.
O bilgi kesin. Birkaç teknoloji sitesi de bilgiyi yapımcıların doğruladığını söyledi.
Bu güncellemeler sırasında yapılacak ''save'' dosyaları da kaybolabilir deniyor.
Yok artık. Sene 2020'deyiz koskoca talewords olarak buna önlem anlamamışlar mı? Gülünç.
Co-op modu getirirlerse eğer oyun tutar diye düşünüyorum.
Cooptan ziyade multi olarak gelir. Benim görüşümce çok beklenen ama istenmeyen bir oyun olacak MB2.

Yok artık. Sene 2020'deyiz koskoca talewords olarak buna önlem anlamamışlar mı? Gülünç.
Sanırım oyun pek çok eksikle çıktığı için gelecek olan güncellemelerle oyuna birkaç mekanik tarzı bizim oynadığımız save'de bulunmayan özellikler gelince olacak bir durum. Yani burada sıkıntı olan ''save'' dosyalarının silinmesinden çok oyun çok fazla eksikle çıkıyor. Bu kadar sene ne için çalışmışlar anlamak güç.
Cooptan ziyade multi olarak gelir
Ben de singleplayer gibi oynanan bir Co-op kastettim aslında. Aynı harita üzerinde arkadaşınla beraber oynayabilmek gerçekten güzel olurdu.

150 TL'ye fazla diyen hiç dışarı çıktı mı acaba? Alışveriş yaptı mı? Steam'e, Epic Store'a, PS Store'a girip baktı mı? 50 doları TL'ye çevirmeyi denedi mi? 300 TL'den fazla yapıyor şu anki kurda.

Veya başka bir bakış açısı. Adamlar bu oyunu kaç yıldır geliştiriyor artık sosyal medyada bile alay konusu oldu. Böyle bir emeğin karşılığı 150 TL sadece.

Oyun lüks işi. Paran yoksa oynama. Bu devirde bilgisayara parası yeten 150 TL'yi rahat rahat gömer.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı