Mount & Blade II: Bannerlord krallıktan ayrılınca mülklere ne olur?

AhmetXei

Picopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, Bannerlord'da kuzaitlerin vasalıyım ve bir şehir üç kalem var. Krallıktan ayrılırsam bu mülkler bende mi kalıyor? Diğer bir sorum ise eğer bende kalıyorsa ayrıldığım anda savaş mı açıyorlar?

Sana seçenek sunuyor toprakları bırakabilirsin ya da kendine katabilirsin fakat kendine alırsan ülke ile aran bozulur sana savaş açarlar.

Hocam direk savaş açmıyorlarsa sorun yok ama direk savaş açarlarsa naneyi yediğimizin garantisi olur :D

Şöyle düşün biri senin vasalın adama adam toprak kadın içki vesaire her şeyinle destek oluyorsun sonra cıkıp sana diyor ki ben krallıktan ayrılıyorum Ankara'yla İzmir de bende kalıyor hadi eyvallah tepkin ne olurdu işte oyunda da aynı tepkiyi veriyorlar.

Şöyle düşün biri senin vasalın adama adam toprak kadın içki vesaire her şeyinle destek oluyorsun sonra cıkıp sana diyor ki ben krallıktan ayrılıyorum Ankara'yla İzmir de bende kalıyor hadi eyvallah tepkin ne olurdu işte oyunda da aynı tepkiyi veriyorlar.

E hocam toprak almadan ayrılsam lord alamıyorum zaten o şekilde kuşatma yapıp almam çok zor olur krallığı nasıl kuracağız kimseyle savaşa girmeden.

E hocam toprak almadan ayrılsam lord alamıyorum zaten o şekilde kuşatma yapıp almam çok zor olur krallığı nasıl kuracağız kimseyle savaşa girmeden.
İsyan çıkmasını bekleyip isyan çıkaran klanı alt edip şehri ele geçirebilirsin para ile ilişkinin iyi olduğu bir kraldan toprak alabilirsin (rehine takası da olur) ilk seçenek için elini çabuk tutman gerek nerede isyan çıkar diye soracak olursan yeni fethedilmiş bir toprak eğer fetheden krallığın kültüründe değilse kısa sürede orada isyan çıkabilir fakat isyanı bastırmaya fetheden ülke gelmeden senin gidip orayı alman lazım o zaman zaten elinde olmayan toprakları sen alacağın için sana savaş açma gereksinimi duymazlar.

Ordu kurarak şehirler kazan. Mevcut olduğun krallığın topraklarının yarısı senin olduktan sonra ayrılırsın.

Sana seçenek sunuyor. Eğer kale ve şehirleri elinde tutarsan Lordlarla olan ilişkilerin 40 puan düşüyor. Eğer elinde tutmadan ayrılırsan 20 puan düşüyor. Ben geçen tekrar başladım oyuna. 5 şehir benim kontrolümdeydi. Krallıktan şehirleri elimde tutarak ayrıldım. 2 Şehri kaybettim -zaten beklediğim bir durumdu- hedefim zaten elimde 1 şehir kalmasıydı. 1 şehrimde isyan etti, 2 şehir 2 kale elimdeyken barış teklif ettim haraç ödeyerek ve böylece savaş durumundan kurtuldum. İlişkimin iyi olduğu lordlara bana katılması için teklifler götürdüm. Şuan 8 lordum var. İsyan eden kenti ele geçirdim. O kenti ve elimdeki diğer kenti ve kaleleri lordlara dağıttım. Yakın zamanda biraz daha güçlenip ayrıldığım krallığa savaş açacağım.

Geri
Yukarı