Mount Blade II Bannerlord sonsuz döngüde kalmak

STR Kaos

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen Adayı
Arkadaşlar merhabalar.

İlk kez Mount Blade 2 Bannerlord oynuyorum ve aseray krallığına katıldım ve çok fazla yer fethettim fakat ben fazla güç kazandıkça şöyle sorunlar ortaya çıkmaya başladı; ben artık hangi krallığa savaş açarsam açayım anında kendimi 3 tane krallıkla savaşır buluyorum.

Krallıkları bitirmek istedim fakat Wardband'da ki gibi tamamen çekilmiyorlar kelradya tahtından ve tahtta kalıp sorun çıkarmaya devam ediyorlar.

İlk başta bu sorunu çözmek için yanıma lord çektim. Paralı askerlerle beraber 22K gücüm var fakat diğer krallıkların gücü her ne kadar 7K olsa da 3 tanesi savaş açınca ister istemez aldığım yerleşkeleri kaybediyorum. Galiba yapay zekada fazla iyi değil. Yanımdaki lordlar ordu kursa bile ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Diplamasi ilk başta bana çok fazla şey kazandırdı fakat artık oda iş yapmaz oldu ve ben artık; ordu kur, savaş, kale al, barış yap, 3tane krallık savaş açsın sana, kaleleri kaybet, ordu kur, kale al sonsuz denkleminden çıkamaz oldum.

Bakın para sorun değil, nüfuz hiç sorun değil. Fakat döngüyü kıramıyorum.

Evet bende fark ettim 30k asker gücünüz olsa dahi 7k ordusu olan karşı taraf savaş bitene kadar ordunun yarısını siliyor resmen kazançlı çıkan karşı taraf oluyor dediğiniz gibi sürekli kısır döngüde kalıyor.

Butun lordlari toplayarak kale almayi deneyebilirsin. Normalde cogu lord reddeder ama krali olunca %99 kabul eder diye dusunuyorum.

Sorunumu tam olarak anladığınızdan şüpheliyim.

Evet bende fark ettim 30k asker gücünüz olsa dahi 7K ordusu olan karşı taraf savaş bitene kadar ordunun yarısını siliyor resmen kazançlı çıkan karşı taraf oluyor dediğiniz gibi sürekli kısır döngüde kalıyor.

Ordu Kuruluyor fakat 400-500 kişilik ordular. Ordu kuranların taktik yeteneği düşük olduğundan olacak galiba gidip kuşatma yapınca 1000 kişilik düşman ordulara çerez olup esir düşüyorlar. Bununla ilgili bir politika vardı. Level 5 üstü klanlar ordu kurarkan daha az nufus harcasın, Level 5 altı klanlar ordu kurarken daha fazla nufus harcasın diye fakat o politika bile işe yararamaz oldu.

Evet öyle sorunlar var. Çözülmesini bekliyoruz.

Daha dün 10 GB'lık bir güncelleme geldi fakat değişen tek tek galiba performans sorunları ve görev yapma şekilleri.

Oyunda galiba bilmediğim bir mekanik var yada ben bir şeyleri hatalı yapıyorum fakat ne olduğunu cidden anlamadım.
Güncel.

Son düzenleme:
Sorunumu tam olarak anladığınızdan şüpheliyim.

Ordu Kuruluyor fakat 400-500 kişilik ordular. Ordu kuranların taktik yeteneği düşük olduğundan olacak galiba gidip kuşatma yapınca 1000 kişilik düşman ordulara çerez olup esir düşüyorlar. Bununla ilgili bir politika vardı. Level 5 üstü klanlar ordu kurarkan daha az nufus harcasın, Level 5 altı klanlar ordu kurarken daha fazla nufus harcasın diye fakat o politika bile işe yararamaz oldu.

Daha dün 10 GB'lık bir güncelleme geldi fakat değişen tek tek galiba performans sorunları ve görev yapma şekilleri.

Oyunda galiba bilmediğim bir mekanik var yada ben bir şeyleri hatalı yapıyorum fakat ne olduğunu cidden anlamadım.
Güncel.
Gelen butun guncellemelerin boyutu astronomik oluyor. Sebebi sadece birkac kod degisse bile butun dosyalar tekrar indirilmek zorunda kaliniyor. Baska oyun olsa gelen guncelleme maksimum 300 MB olurdu. Ek olarak oyun suan Early Access'te o yuzden balancing sorunlari var. Onlar oyun cikinca duzeltilmis olacak. Ben oyun ilk ciktigi zamanlari hatirliyorum rastgele bir krallik birkac sehir alsa engellenemez bir sekilde butun kralliklari ele geciriyordu ve oyunun icine ediyordu (snowballing). Bu hata duzeltildi mesela. O dedigin sey de duzeltilecektir illa ki.

Geri
Yukarı