Mount & Blade: Warband açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Onur Sonmez

Decapat
Daha fazla  
Bugün aldım oyunu fakat açılmıyor. Herhangi bir tepki vermiyor. Oyunu başlatamadım. LogFile linki: Logfile

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Rica ederim, ne demek.

NVIDIA sürücüsü güncellenmiş ama Intel sürücüsü hala aynı gözüküyor. Intel sürücüsünü de kurduğunuza emin misiniz?

Bir de oyunu dosya konumundaki mb_warband.exe dosyasını çalıştırarak açmayı deneyin. Ne tepki veriyor gözlemleyin.
1642282586427.png

Process Monitor açarken böyle bir hata alıyorum. Yeniden yükledim fakat düzelmedi.

Dosya Ekleri

• 1642282533280.png
    1642282533280.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 26
  • 1642282554844.png
    1642282554844.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 18
Normalde işletim sisteminin güncel olmamasından kaynaklanır ama sizinki güncel. Sistemi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz ama şu anlık Process Monitor ile bir işimiz yok.

Oyunun kurulu olduğu konumdaki mb_warband.exe dosyasını çalıştırarak oyunu açmayı denemenizi istemiştim. Intel sürücüsüyle ilgili sorumu da cevaplamadınız.

Normalde işletim sisteminin güncel olmamasından kaynaklanır ama sizinki güncel. Sistemi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz ama şu anlık Process Monitor ile bir işimiz yok.

Oyunun kurulu olduğu konumdaki mb_warband.exe dosyasını çalıştırarak oyunu açmayı denemenizi istemiştim. Intel sürücüsüyle ilgili sorumu da cevaplamadınız.

Kusura bakmayın efendim, kısa bir işim çıktı da. Dosya konumundan açtım fakat yine aynı tepkiyi verdi, oyun açılmadı. Intel sürücümü silip yeniden yükledim. Yani güncel olması gerek.

Tamamdır o zaman. İhtimaller azalıyor şimdi.

Oyunu tamamen kaldırıp sistemin kurulu olduğu diske yani [C:] diskine kurmayı deneyin. Oyun 1 GB olduğu için çok uzun sürmeyecektir.

Oyunu [C:] diskine kurmak da işe yaramazsa son çare olarak kullanıcı adınızı değiştirmeniz gerekecek. Kullanıcı adınızda bulunan ç, ş ve ğ harfleri oyununun açılmamasının sebebi olabilir.

Kullanıcı adınızı Türkçe olmayan karakterler ile değiştirirken birleşik olarak yazmayı da unutmayın. Aradaki boşluklar da sorun yaratabilir.

Tamamdır o zaman. İhtimaller azalıyor şimdi.

Oyunu tamamen kaldırıp sistemin kurulu olduğu diske yani [C:] diskine kurmayı deneyin. Oyun 1 GB olduğu için çok uzun sürmeyecektir.

Oyunu [C:] diskine kurmak da işe yaramazsa son çare olarak kullanıcı adınızı değiştirmeniz gerekecek. Kullanıcı adınızda bulunan C, Ş ve Ğ harfleri oyununun açılmamasının sebebi olabilir.

Kullanıcı adınızı Türkçe olmayan karakterler ile değiştirirken birleşik olarak yazmayı da unutmayın. Aradaki boşluklar da sorun yaratabilir.

İsmimi değiştirmeyi denedim fakat kullanıcılar klasöründe boşluk ve ünlü harfli hâli gözüküyor. C diskine kurdum oyunu fakat açılmadı. Kullanıcı ismimi değiştiremedim. Nasıl değiştirebilirim?

@Onur Sonmez Öncelikle sorun çıkması ihtimali için sistem geri yükleme noktası oluşturdunuz, değil mi?

Tam olarak hangi adımda takıldığınızı anlayamadım. Adımların birinde kendinizin Kullanıcılar klasöründen kullanıcı ismini değiştirmeniz gerektiği yazıyor zaten.

@Onur Sonmez öncelikle sorun çıkması ihtimali için sistem geri yükleme noktası oluşturdunuz, değil mi?

Tam olarak hangi adımda takıldığınızı anlayamadım. Adımların birinde kendinizin Kullanıcılar klasöründen kullanıcı ismini değiştirmeniz gerektiği yazıyor zaten.

Evet, sistem geri yükleme noktası oluşturdum. Fakat bende yerel kullanıcılar ve gruplar yeri yok. Onu çözmeye çalıştım.

1642286377957.png

Fakat böyle bir hataya denk geldim. Bende Denetim Masası'ndan kullanıcı hesaplarına girip oradan değiştirdim ismimi. Fakat klasörde bir değişiklik olmadı. (Windows 11 kullanıyorum)

Dosya Ekleri

• 1642286312467.png
    1642286312467.png
    27,9 KB · Görüntüleme: 17
Windows 11'de de benzer bir şekilde oluyormuş aynı işlem. Türkçesini bulamadığım için İngilizce olarak bulabildim sadece.

Sayfayı Türkçeye çevirerek yapmayı denerseniz sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Takıldığınız yerde yine burada bana sorabilirsiniz. Yine de sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız ben sisteme TeamViewer aracılığıyla bağlanarak yapmayı deneyebilirim.

Windows 11'de de benzer bir şekilde oluyormuş aynı işlem. Türkçesini bulamadığım için İngilizce olarak bulabildim sadece.

Sayfayı Türkçeye çevirerek yapmayı denerseniz sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Takıldığınız yerde yine burada bana sorabilirsiniz. Yine de sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız ben sisteme TeamViewer aracılığıyla bağlanarak yapmayı deneyebilirim.

1642287661428.png

Böyle bir şey çıkıyor karşıma ve 6. adımdaki gibi users ve groups klasörü çıkmıyor karşıma.

Dosya Ekleri

• 1642287588350.png
    1642287588350.png
    63,5 KB · Görüntüleme: 14
Hataya tam dikkat etmemişim, bunun çözümü daha kolay. Alıntıladığım mesaja bakın bir de.

Sanmıyorum. Çevrimdışı hesap mı kullanıyorsunuz? Orada sanırım farklı bir yol izleniyordu.
Kod:
Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları > Hesap türünü değiştir > Hesabınız
Yanılmıyorsam "Hesap adını değiştir" tarzı bir seçenek olmalı. Oradan değiştirip sistemi yeniden başlatın.

Geri
Yukarı