Çözüldü Mount & Blade Warband cızırtılı ses sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Moon 21

Decapat
Yer
KKTC Girne
Selamlar, cidden çok kötü durumdayım, bu oyunu çok seviyorum, 2012 yılından beri oynuyorum, Dün oyunu indirdim kurdum, dün hiç bir sorun yoktu. Bugün oyunu açtığımda ses cızırtılı geliyordu. Defalarca sildim kurdum, olmadı ses driverlarını sildim yeniden kurdum, ses kartına baktım bir sıkıntı yok, Youtube'da ses normal çıkıyor, tüm versiyonları kurdum, Format attım sırf bu oyun için, olmuyor düzelmiyor cızırtılı ses oynanmayacak derecede rahatsız edici, kılıcı hareket ettirmemle cızırtı sesi geliyor ve tüm oyunun içine ediyor. Önceden bu sorun yoktu, Ne yapacağım şimdi bir akıl fikir verin, Başka doğru dürüst orta çağ single böyle güzel haritalı karakterli dövüş oyunu yok Daha doğrusu orta çağ temelli bir oyun yok, Sürekli CS tarzı oyunlar sıkıldım artık.

Çözüm
Net bir şekilde tarif edeceğim
Şimdi
1 -> Araç çubuğundaki dosyaya tıklayın .
2 -> Belgeler klasörünü açın ,
3 -> " Mount&Blade Warband " Klasörünü açın,
4 - > " rgl_config " metin belgesini açın ,
5 -> "rlg_config metin belgesi dosyası açılınca [ ctrl + f tuşlarına aynı anda basıp ] "use_winmm_audio " yazısını yazın ve enter tuşuna basın
6 -> çıkan sonuç sizde " use_winmm_audio = 1 " olarak duracaktır 1'i 0 olarak değiştirin
7 -> kaydedip oyunu yönetici olarak 1 kere çalıştırmanız sorununuzu çözecektir iyi günler .
Ben sorunu güç kaynağını değiştirerek çözdüm, tüm her şeyi denemiştim ve Power Supply'nin bozuk olduğunu öğrendim.
Oyun crackli sürümse oyun içi ses dosyalarında hata olabilir.

Şimdi
5 -> "rlg_config metin belgesi dosyası açılınca [ ctrl + f tuşlarına aynı anda basıp ] "use_winmm_audio " yazısını yazın ve enter tuşuna basın
6 -> çıkan sonuç sizde " use_winmm_audio = 1 " olarak duracaktır 1'i 0 olarak değiştirin
7 -> kaydedip oyunu yönetici olarak 1 kere çalıştırmanız sorununuzu çözecektir iyi günler .

Şimdi
Ben sorunu güç kaynağını değiştirerek çözdüm, tüm her şeyi denemiştim ve Power Supply'nin bozuk olduğunu öğrendim.

Çözüm
Net bir şekilde tarif edeceğim.
Şimdi.
1 -> araç çubuğundaki dosyaya tıklayın.
2 -> belgeler klasörünü açın,
3 -> " mount&blade Warband " klasörünü açın,
4 - > " rgl_config " metin belgesini açın,
5 -> "rlg_config metin belgesi dosyası açılınca [ ctrl + f tuşlarına aynı anda basıp ] "use_winmm_audio " yazısını yazın ve enter tuşuna basın.
6 -> çıkan sonuç sizde " use_winmm_audio = 1 " olarak duracaktır 1'i 0 olarak değiştirin.
7 -> kaydedip oyunu yönetici olarak 1 kere çalıştırmanız sorununuzu çözecektir iyi günler.

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Ben bu yazdıklarınızı birebir yaptım sorun halen devam ediyor sadece Warband'da var bu sorun.

Çözebildin mi?
Çözemedim uğraşırken de hevesim kaçtı saldım zaten. Muhtemelen hala vardır o sorun ve tekrar yüklesem yine aynı şey olur. Ancak kaynağını bulabildim. Sebebi Razer'ın kulaklığını kullanıyorum 7artı1 kumandası ve sürücüsü Warband'ı tanımıyor diye oluyor çok büyük ihtimal. Warband'ın ses çıkışını hoparlöre verince sorun kalmıyor. Oyun eski diye de garipsemedim bunu yaşatmasını.

Çözemedim uğraşırken de hevesim kaçtı saldım zaten. Muhtemelen hala vardır o sorun ve tekrar yüklesem yine aynı şey olur. Ancak kaynağını bulabildim. Sebebi Razer'ın kulaklığını kullanıyorum 7artı1 kumandası ve sürücüsü Warband'ı tanımıyor diye oluyor çok büyük ihtimal. Warband'ın ses çıkışını hoparlöre verince sorun kalmıyor. Oyun eski diye de garipsemedim bunu yaşatmasını.
Ben çözdüm. Windows'un yüklediği High Definition Audio'yu Realtek'in sürücüsüne çevirince düzeldi. Bende High Definition Audio sürücüsü ile Warband çakışma yapıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı