Mount Blade Warband para nasıl kazanılır?

Arkadaşlar osmanlı senaryosu modunu kurdum. Oynuyorum fakat yeni olduğumdan nasıl para kazanırım bilmiyorum. Tavsiye ya da yöntem verir misiniz?

1.Köyleri yağmalayabilirsin çok fazla para alırsın ancak kalabalık git ki köylüler karşılık vermesin bir de bunu yapman için bir krallık ile savaş da olman lazım.

2.Dükkan açabilirsin şehirler de onur kaybetmemiş olursun köy yağmalayıp.

3.Savaştığın birliklerin eşyalarını satabilirsin.

4.Şehirler de ticaret yapabilirsin örneğin a şehrin de balık çok ucuz b şehrin de balık yok veya çok az pahalı oraya kârına satabilirsin.

5.Kralların kiralık ordusu olabilirsin beraber savaşıp iyi ekipmanları olan birlikleri yok edip ekipmanlarını satabilirsin.

6.Görev yapabilirsin köyler de veya şehirler de en çok getirisi olan görev vergi görevi sürekli bir kraldan görev iste yoksa başkasına git elinde sonunda birisi vergi görevi verir sana.

7.Köylerden sığır çalabilirsin şehirler de satarsın bunu yapman için bir krallık la savaşmana gerek de yok ama kötü ilişkilerin olur o krallık ile.

8.Kervanlardan haraç kesebilirsin ve ya saldırırsın satacak erzak da çıkar hemde silahları giysileri de satarsın.

Son düzenleme:
Bu krallıklardan vs. köylerden vergi görevi veriliyor ya onu al. Vergiyi al. Krala git görevi yapamadım de. Bayağı para kasıyorsun beleş.

Oyunun başında bu taktik ile iyi para kazanırsın ve kafan rahat olur;

Oyunun başlangıcında ve daha sonrasında yağma yeteneğini olabildiğince artırıyorsun. 3'ün katı her çeviklikte 1 yağma yeteneği artırabiliyorsun. Yağma yeteneğini 4'e 5'e ne kadar çıkarabiliyorsan çıkar. Sonra bir devlet seç kendine ben genelde askerini eğitmeyeceğim bir devlet seçiyorum bu da Vaegir krallığı oluyor. Biraz asker toplayıp Vaegir köylerine gir sığır çal ve köylüleri erzak vermeye zorla komutlarını kullanarak ürünleri al sonra git şehirlerde bunları sat temiz para. Şunu da ekleyeyim köylerle ve lordlarıyla aran kötü olacaktır işte bunun için işinin pek düşmeyeceği bir krallık seç diğer köylere fazla sıçrama. Onun dışında Rivacheg şehri çevresinde köylere ilk başta gitme tundra haydutları ve deniz yağmacıları oralarda patlatırlar başta seni ama idare eder bir orduyla oraya gittiğinde de hem normal düzeyde zırhlar kask ve askerleri terfi ettirebilirsin. Yağmacılardan alacağın zırhlar 35-37 arası göve zırhı ve 5-15 arasıydı galiba bacak zırhı alırsın kafa içinde 35-40 arası zırh elde edebilirsin ve asker kasarsın. Güzel oyundu.

Oyunun başında bu taktik ile iyi para kazanırsın ve kafan rahat olur;

Oyunun başlangıcında ve daha sonrasında yağma yeteneğini olabildiğince artırıyorsun. 3'ün katı her çeviklikte 1 yağma yeteneği artırabiliyorsun. Yağma yeteneğini 4'e 5'e ne kadar çıkarabiliyorsan çıkar. Sonra bir devlet seç kendine ben genelde askerini eğitmeyeceğim bir devlet seçiyorum bu da Vaegir krallığı oluyor. Biraz asker toplayıp Vaegir köylerine gir sığır çal ve köylüleri erzak vermeye zorla komutlarını kullanarak ürünleri al sonra git şehirlerde bunları sat temiz para. Şunu da ekleyeyim köylerle ve lordlarıyla aran kötü olacaktır işte bunun için işinin pek düşmeyeceği bir krallık seç diğer köylere fazla sıçrama. Onun dışında Rivacheg şehri çevresinde köylere ilk başta gitme tundra haydutları ve deniz yağmacıları oralarda patlatırlar başta seni ama idare eder bir orduyla oraya gittiğinde de hem normal düzeyde zırhlar kask ve askerleri terfi ettirebilirsin. Yağmacılardan alacağın zırhlar 35-37 arası göve zırhı ve 5-15 arasıydı galiba bacak zırhı alırsın kafa içinde 35-40 arası zırh elde edebilirsin ve asker kasarsın. Güzel oyundu.
dostum oyunu yaklaşık 3-4 kez bitirdim ayrıca bannerlord ile 1000 saatim var yine de teşekkür ederim :D

Geri
Yukarı