Mount & Blade: Warband'in oynama mantığı

Aki04

Femtopat
Daha fazla  
Hikayeli oyunsever olarak Bannerlord'dan önce Warband'ı oynamak istedim. Oyundan beklentim hikayeli olması, çeşitli görevler yapmamız ve zamanla bir şeylerin değişmesiydi fakat oyun bu saydıklarımın hiçbirini de içermiyor. Tüccar'ın iki görevinden sonra "karşına gelen adamları kes, soy, pazarda sat sonra köylerden adam topla" mantığı içerdiğini anladım fakat adam topladıktan sonra ne yapacağım konusunda oyunda hiçbir tutorial bulunmuyor. Sırf YouTube'tan bölüm bölüm milletin oynamasını mı izlemeliyim?

Gerçekten sinirlendim bu işe ve oyunu sildim fakat modlar ile şans vermeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beklentilerini Fire & Sword ve Viking Conquest'den alabilirsin açıkcası Native'nin (orijinal senaryo) pekte hikaye konusunda bir şey sunmuyor. Mod olarak ta Diplomacy 4.litdum modunu önerebilirim Türkçe dil desteğide mevcut.

Adam topladıktan sonra kaleleri ve şehirleri kuşatın kendi ülkenizi kurun diğer ülkelerin lordlarını eğer kralını sevmiyorsa kendi tarafınıza geçirin. Mod olarak cihat ve haçlılar öneririm gayet güzel moddur.

Hikayeli oyunsever olarak Bannerlord'dan önce Warband'ı oynamak istedim. Oyundan beklentim hikayeli olması, çeşitli görevler yapmamız ve zamanla bir şeylerin değişmesiydi fakat oyun bu saydıklarımın hiçbirini de içermiyor. Tüccar'ın iki görevinden sonra "karşına gelen adamları kes, soy, pazarda sat sonra köylerden adam topla" mantığı içerdiğini anladım fakat adam topladıktan sonra ne yapacağım konusunda oyunda hiçbir tutorial bulunmuyor. Sırf YouTube'tan bölüm bölüm milletin oynamasını mı izlemeliyim?

Gerçekten sinirlendim bu işe ve oyunu sildim fakat modlar ile şans vermeyi düşünüyorum.

Köyleri yağmalayabilirsin. Bir 80 90 adamın olunca cengiz han gibi krallık lordlarıyla konuşup anlaşıp ve yalakalık yapıp krallığa lord veya bir krallığı işgal edip o kalenin kralı olabilirsin. Ve kale kralı olunca başka lordlar kalene saldırır. Sende onları engellersin diğer kaleleri ele geçirircin ve bir ülke senin olur.

Gidiceksin derebeylerle konuşacaksın ve görev alıcaksın. Ordunu güçlendirip savaşacaksın. Bunun için bir öğreticiye ihtiyaç yok bence.

Oyundan beklentin yanlis. M&B oyunlari sandbox oyunlardir, gorevini de, nasil yapacagini da kendin belirlersin.

Geri
Yukarı