Diğer Mouse pad ile klavye aynı şeyler mi?

1681900789866.png

1681900943078.png

Mouse pad farenin daha iyi kayması ya da kullanılması için altına koyulan bez. Ama bazı insanlar ağız alışkanlığı olduğu için toucpad (laptopta olan dokunmatik fare) yerine mouse pad diyor.

Hayatımda hiç denk gelmedim öyle bir ağız alışkanlığı olana. Touchpad derler ya da fare derler. Mouse pad diyen 0 yani. Yüksek lisans mezunu bilgisayar mühendisiyim. Çevremde çok fazla bilgisayar kullanıcısı var profesyonel anlamda ama 0 yani cidden.

24 yaşında az da olsa ingilizcesi vardır çevirince fare altlığı diye anlam çıkıyor.

Bu soruyu soran kişide az da olsa İngilizce olacağını sanmam. Trol değilse eğer. Eğer olsaydı mouse pad i söyleyen diğerinin keyboard (anahtar tahtası (klavyeyi tarif eder)) olduğunu dabilirdi.

Hayatımda hiç denk gelmedim öyle bir ağız alışkanlığı olana. Touchpad derler ya da fare derler. Mouse pad diyen 0 yani. Yüksek lisans mezunu bilgisayar mühendisiyim. Çevremde çok fazla bilgisayar kullanıcısı var profesyonel anlamda ama 0 yani cidden.

Bu soruyu soran kişide az da olsa İngilizce olacağını sanmam. Trol değilse eğer. Eğer olsaydı mouse pad i söyleyen diğerinin keyboard (anahtar tahtası (klavyeyi tarif eder)) olduğunu dabilirdi.
Doğrudur hocam benim çevremde diyen var.

Çevremde var dediğim bilgisayarla çok işi olmayan insanlar zaten. Mühendis olup ona toucpad diyemeyen nasıl diploma alır şaşarım zaten :)

Doğrudur hocam benim çevremde diyen var.

İlginç bir durum. Şaşırdım bayağı açıkçası. Belki de benim çevrem profesyonel olduğu için dikkat ediyorlardır bu tarz kelimelere.

Çevremde var dediğim bilgisayarla çok işi olmayan insanlar zaten. Mühendis olup ona toucpad diyemeyen nasıl diploma alır şaşarım zaten :)

Dur silivri soğuktur şimdi. :)

Konu kesinlikle troll lütfen cevap yazmayın mail onayı ile bu kadar uğraşıp sormuş Google'a "klavye" yazmak emin olun herkes için daha kolaydır.

Ya valla hepinizden Allah razı olsun. Kurumda oturuyorum canım sıkıldı ve trol amaçlı bu konuyu açayım ramazanın son günleri biraz güleyim dedim de kahkahalara boğuldum🤣🤣🤣🤣technopat.net sosyal ekibi adamdır eksik olmayın

Değerli dostlarım. 24 yaşındayım. Daha önce bilgisayarlara karşı ilgi alakam hiç olmadı. Mouse pad ile klavye aynı şeyler mi oluyor veya mouse pad ile mouse aynı şeyler mi?
Ya valla hepinizden Allah razı olsun. Kurumda oturuyorum canım sıkıldı ve trol amaçlı bu konuyu açayım ramazanın son günleri biraz güleyim dedim de kahkahalara boğuldum🤣🤣🤣🤣technopat.net sosyal ekibi adamdır eksik olmayın

Geri
Yukarı