Mouse sürücüsü ban sebebi mi?

Sncroow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sık Valorant oynayan birisiyim, son zamanlarda gereksiz ban yedim diye açılan konularda driver vs gibi sebeplerden olabilir diyenler olmuş. Endgame Gear XM1r kullanıyorum, beta aşamasında geliştirilmekte olan driverını yükleyip kursam, ban yeme gibi bir risk söz konusu olabilir mi? Ayrıca angle snapping diye bir ayar var, açtığımda böyle poligonda denerken kafaya getirdiğimde sanki otomatik duruyor gibi bir his veriyor.

1663364606333.png

1663364738146.png

Kullanma reis gerek yok. Eğer insan tarafından yapılamayacak seviyede düzeltme yaptığı belirlenirse mouse driverı olsa da fark etmez ban yiyebilirsin. Bir de Lift of distance 1mm çek istersen.

Kullanma reis gerek yok. Eğer insan tarafından yapılamayacak seviyede düzeltme yaptığı belirlenirse mouse driverı olsa da fark etmez ban yiyebilirsin. Bir de Lift of distance 1mm çek istersen.
Mouse padin üzerinde sağa sola götürürken bile böyle sensör algılamıyo nedense, Valorant veya başka bir oyununda sanki dönerken ve sıkarken lag varmış hissiyatı veriyor bazen gerçekten dönmüyor veya sıkmıyor. Daha bugün elime ulaştı. Trendyol üzerinden aldım, acaba genel olarak böyle mi yoksa benimkinde mi sıkıntı var onu merak ediyorum.

Mouse padin üzerinde sağa sola götürürken bile böyle sensör algılamıyor nedense, Valorant veya başka bir oyununda sanki dönerken ve sıkarken lag varmış hissiyatı veriyor bazen gerçekten dönmüyor veya sıkmıyor. Daha bugün elime ulaştı. Trendyol üzerinden aldım, acaba genel olarak böyle mi yoksa benimkinde mi sıkıntı var onu merak ediyorum.

Angle snapping açık ve kapalıyken ikisinde de denedin mi? Zaten Pro oyuncular bu tarz aim düzeltme özellikleri kullanmıyor. İleri seviyede faydasından çok zararı var aslında. Eğer kapalıyken de hala "laglı" gibi hissettiriyorsa ve başka fare ile deneyince bu his yoksa farede sorun olabilir.
Normal Windows fare ayarlarından ivmelenmeyi de kapat. Oyunda FPS'in sabitse sabitlemeyi kaldır.

Angle snapping açık ve kapalıyken ikisinde de denedin mi? Zaten Pro oyuncular bu tarz aim düzeltme özellikleri kullanmıyor. İleri seviyede faydasından çok zararı var aslında. Eğer kapalıyken de hala "laglı" gibi hissettiriyorsa ve başka fare ile deneyince bu his yoksa farede sorun olabilir.
Normal Windows fare ayarlarından ivmelenmeyi de kapat. Oyunda FPS'in sabitse sabitlemeyi kaldır.
Bundan önceki farkem Viper Mini'de böyle bir sıkıntı yoktu, aim düzeltme ayarlarının hepsi kapalı deniyorum şuan da zaten. Geri yollamayı düşünüyorum da ayırıcak vaktim yok bir yandan da ona. Bir çözüm arıcam artık.

Bundan önceki farkem Viper Mini'de böyle bir sıkıntı yoktu, aim düzeltme ayarlarının hepsi kapalı deniyorum şu an da zaten. Geri yollamayı düşünüyorum da ayıracak vaktim yok bir yandan da ona. Bir çözüm arıcam artık.

Firmware güncellemesi varsa uygulaması üzerinden bir güncelle. Belki yeni fareye geçtiğin için farklı geliyor olabilir ama görmeden ya da tecrübe etmeden bahsettiğin sorunu anlamak pek mümkün değil maalesef.
Aygıt Yöneticisi açıp "görünüm" sekmesinden "gizli aygıtları göster" seçeneğini aktif edip fareler kısmından XMR1 takılıyken diğer mouse driverlarını kaldırmayı da deneyebilirsin çakışıyorsa diye.

1663366476881.png

Elindeki mouse dünyanın en iyi kablolu farelerinden biri eğer sorunlu bir üretim değilse dedigin sorunları yaşaman imkan dışı.

Yazılımla ban yeme olayını genelde Bloody yazılımlarında yapıyordu. Bloody kullanıyorum mesela birkaç oyunda ban yemekten korkuyordum yazılımı hile olarak algılıyor nedense.

Yeni konular

Geri
Yukarı