mRNA aşıları Prion hastalıklarına neden olur mu?

309999

Hectopat
Internette gordum ve su anda korkuyorum. BioNTech asisini oldum bu iddialar beni korkutuyor. mRNA asilari Alzheimer ve Prion hastaliklarina mi neden oluyor? (ALLAH korusun.)

Birisi aciklayabilir mi? Mesajci RNA'nın Prion gibi bozuk Protein uretebilme ihtimali var mi? Varsa kac? Kafam karisik. Tesekkurler.

Internette gordum ve su anda korkuyorum. BioNTech asisini oldum bu iddialar beni korkutuyor. mRNA asilari Alzheimer ve Prion hastaliklarina mi neden oluyor? (ALLAH korusun.)

Birisi aciklayabilir mi? Mesajci RNA'nın Prion gibi bozuk Protein uretebilme ihtimali var mi? Varsa kac? Kafam karisik. Tesekkurler.
Hayır.

Aşı karşıtlarının temel hareketleri, insanlara modern bilim sözcükleriyle doldurulmuş yalanlar doldurmak oluyor. İnanmayın.

Asi karsitlarinin kanitsizca sundugu maddelerden biri olsa gerek. Belirtilen yan etkiler disinda henuz baska hastaliklara sebep oldugu dusunulmuyor.

Olumsuz ne duysanız aşı karşıtı deyip sıyrılıyorsunuz işin içerisinden, hiç negatif yok hep pozitif, sorunsuz bu aşılar demeye getiriyorsunuz hep bir ağızdan. Evet aşı karşıtları var bu yazının sahibi de aşı karşıtı olabilir ama, her aşı olmayan, konuşan aşı karşıtı değildir. Sadece aşıların evrelerini tamamlamadığı için, risk anlamın da bu vurulan aşıya karşılar, bunu unutmayın. Bu yazının sahibi aşı karşıtı olabilir ama bu yapılan sıvı diyen doktorlar da bunların aşı adayı olduğu için tam onay almadığı için böyle savundukları için aşı karşıtı demek yanlış olur ama işte aşı karşıtı olarak algılanıyorlar. Onlar da sizlerin, bizlerin sağlıklarını düşünüyor olamazlar mı? Kim, neye göre düşünmüyor birkaç yıl sonra ne olacağını kim bilebilir? Ondan dolayı onlar da diyor ki, önünüze gelene aşı yapmayın, zorlamayın çünkü, fazlarını tamamlamamış diyorlar. Böyle diyen bir doktor, ya da doktorları aşı karşıtı algılamamız doğru değil bence.

Arkadaşlar kendine güvenip aşı olmayanlar için sıkıntı yok zaten ama bağışıklığına güvenen ve aşı olanlar da korkmasın bir zahmet. Bu bahsettiğin hastalıklar özellikle Alzheimer çağın hastalığı. Yani Alzheimer olman için aşı olmana gerek yok. Aşı olmayanlar da olabilir. Türkiye dünyada Alzheimer oranlarının gittikçe yükseldiği ülkelerden birisi. Bunlara yediğin içtiğin gıdalar da sebep oluyor. Yani bu kadar korkma.
Bağışıklığına güven ve aşını ol. Gerisi senin kendine ne kadar iyi bakmanla ilgili bence. Aşı olmayanlar da kendilerini özel ve sağlıklı hissediyorlarsa zaten aşı olduklarında da problem olmayacaktır mantıken. Bağışıklığınız güçlüyse aşı da size zarar vermez diye düşünmeli o zaman. :) Aşı olanlara dair bir sürü olasılıklar sıralanıyor, felaket senaryoları yaratılıyor. Aşı birçok ilaçtan daha masumdur. Bu zamana kadar hayvanları bile tek bir aşıyla kısırlaştıramıyorsun. Yani aşı denen şey sandığınız kadar vücutta büyük zararlar yaratmıyor.

Arkadaşlar kendine güvenip aşı olmayanlar için sıkıntı yok zaten ama bağışıklığına güvenen ve aşı olanlar da korkmasın bir zahmet. Bu bahsettiğin hastalıklar özellikle alzheimer çağın hastalığı. Yani alzheimer olman için aşı olmana gerek yok. Aşı olmayanlar da olabilir. Türkiye dünyada alzheimer oranlarının gittikçe yükseldiği ülkelerden birisi. Bunlara yediğin içtiğin gıdalar da sebep oluyor. Yani bu kadar korkma.
Bağışıklığına güven ve aşını ol. Gerisi senin kendine ne kadar iyi bakmanla ilgili bence. Aşı olmayanlar da kendilerini özel ve sağlıklı hissediyorlarsa zaten aşı olduklarında da problem olmayacaktır mantıken. Bağışıklığınız güçlüyse aşı da size zarar vermez diye düşünmeli o zaman. :) aşı olanlara dair bir sürü olasılıklar sıralanıyor, felaket senaryoları yaratılıyor. Aşı birçok ilaçtan daha masumdur. Bu zamana kadar hayvanları bile tek bir aşıyla kısırlaştıramıyorsun. Yani aşı denen şey sandığınız kadar vücutta büyük zararlar yaratmıyor.

Son paragrafına yazmak istedim:) Aşı olmayanlar kendilerini sağlıklı hissedebilir ama, kimse kendini özel hissetmiyor böyle bir şey yok, ben de dahil. Bağışıklığına güven ve aşı ol diyorsun ama, bağışıklığına güveniyorsan zaten aşıyı olmana gerek yok ki. Tamam yine olalım diyelim aşıyı ama, bu kadar olmayan insanlar zaten yan etkilerinden korkuyor ileride ki yıllar da ne olur onu düşünüyorlar. Vurulan sıvının aşı olması için acil onay değil tam onay alması yani, ruhsat alması gerekir var mı ellerin de böyle bir ruhsat? Ve bunun için zamana ihtiyacı vardır. Prof. Dr Mehmet ceyhan demedi mi aşıyı bulsak bile yıllar alır neden böyle konuşup sonra u dönüşü yapıp insanların akıllarını çeliyorlar. Aşı, aşı, aşı olun diyorlar ama, böyle bir an da yaptım oldu ile aşı olmaz, belirli denemeler var onları geçmedikten sonra sen o vurdurduğun şeye aşı dersen kendini kandırmış olursun. En az 3 sene deneme aşaması var bunun, bunu neden yok sayıyorlar? Faz sıfır aşaması bile en az hayvanlar DA1 sene sürüyor. Direk 3. faz olarak insanlar da denemeleri akıl işi değil bizler insanız. Bugün okudum tüm varyantlara karşı aşı geliştiriyorlarmış bu demek oluyor ki aşılarınız yetersiz ve her varyanta karşı etkili değil. Ruhsatı alınsın, deneme aşaması bitsin sonrasın da insanlar neden vurulmasın? Vurulduğumuz deney aşıları bunu artık kabul edelim, olanlar olur olmayanları zorla iğnemelerine gerek yok yazık insanlara.

Hayır. Prion hastalıklarına sebep olan proteinler bellidir ve sayıları oldukça azdır. Koronavirüsün veya mRNA aşısının içeriğinde bu proteinlerden yok.

Aşı ile ilgili endişelerin en saçma noktası şu. Atıyorum virüste 1000 çeşit protein var, her proteinin 1 mRNA'sı var. Yani yine 1000 çeşit mRNA var. Aşıda ise 1 mRNA ve 1 protein var.

Aşıdaki 1 tane mRNA ve proteinin insanı kısır, kanser, kalp krizi, DNA mutasyonu vs yapacağını savunan insanlar, virüs hakkında "gripten basit bir virüs" diyorlar. Aşı tehlikeliymiş, virüs inanılmaz güvenliymiş.

Ortadaki çelişki oldukça bariz.

Hayır. Prion hastalıklarına sebep olan proteinler bellidir ve sayıları oldukça azdır. Koronavirüsün veya mrna aşısının içeriğinde bu proteinlerden yok.

Aşı ile ilgili endişelerin en saçma noktası şu. Atıyorum virüste 1000 çeşit protein var, her proteinin 1 Mrna'sı var. Yani yine 1000 çeşit mrna var. Aşıda ise 1 mrna ve 1 protein var.

Aşıdaki 1 tane mrna ve proteinin insanı kısır, kanser, kalp krizi, DNA mutasyonu vs yapacağını savunan insanlar, virüs hakkında "gripten basit bir virüs" diyorlar. Aşı tehlikeliymiş, virüs inanılmaz güvenliymiş.

Ortadaki çelişki oldukça bariz.

Arkadaşım aşı dünyanın en güzel buluşudur bunu inkar etmek için deli olmak gerekir. Ruhsatı olan aşıya kimsenin lafı yok. Ben de 3 tane aşı var en son hepatit b vuruldum. Diğer aşılar senin kanın da dolaşmasına gelene kadar, sizlerin dediği gibi değil, önce dediğim gibi aşama kaydetmesi gerekir 6 ay da bir aşı icat edilip al sana aşı denilmez, birden insan vücuduna sokulmaz o sıvılar. Mio kardit nedir biliyor musun? Mio kardit, kalp kası iltihaplanmasıdır ve geri dönüşü yoktur. Yan etkilerinden birisi de bu bir daha o kalp eskisi gibi çalışmaz. En çok 10 yaş erkek çocukların da olur, ben doktor değilim ama durum bu. Yüz bin de bir olan bir şeyi çocuklarımıza neden vurduralım? FDI'nin raporu bu, bunu neden söylemiyorlar? Raporlar daha da var uzatmıyorum. En çok aşı olunan yer Amerika vakalar patladı, İsrail yine ora da da aynı keza. Sonuç olarak uzatmak istemiyorum bulunan aşı önce insanlar da denenmez. Aşı olup ölen insan hiç yok değil mi? Hiç aşıdan ölen insan yok, buna inanıyor musunuz inandırıcımı peki? Gözlerimizi birazcık açalım, aşı denilen şeyi olan yine olsun saygı duyarız, olmayanlara da olanlar saygı duymalı. Sadece aşı olmayanlar bu virüsü yaymıyor aşı olanlar da yayıyor üzerine varyanta neden oluyorlar bu da bir gerçek. Evet çocuklar bu hastalığı çok rahat atlatıyorlar çocuklara aşı vurmak akıl işi değil. Dediğin gibi aşı vurulmaktansa doğal yoldan çocukların virüsü atlatmaları bağışıklık kazanmaları daha güvenli çünkü, yan etkileri daha tam olarak belli değil bu da çalışma ile izlenme ile anlaşılır. Prion hastalığını bilmem ama, farklı yan etkileri gözlenmiş bulunmakta ve her varyanta etkili değil, bunu bile bile neden hala etkili diyorlar inanılır gibi değil. Bunu sizler de biliyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı