MS Config'teki işlemci çekirdeği sayısı kaç olmalı?

Furkan16400

Decapat
Daha fazla  
Resimdeki 8 yazan yerde normalde 4 yazıyordu. Bu PC hızlandırma videolarında gösteriyor işlemci sayını 8 yapmayı. Şimdi sorum şu, dostlar: İşlemci sayısını 8 yapıp kullanmak işlemciye zarar verir mi yoksa ilk hâlindeki gibi 4 mü kalsa daha iyi?

Dosya Ekleri

• IMG_20211221_185035.jpg
    IMG_20211221_185035.jpg
    116,4 KB · Görüntüleme: 239
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oradaki tik işaretini kaldırın direkt. Orası ile oynamanızı gerektirecek hiçbir durum yok.

İnternette çoğu PC hızlandırma işlemlerinde böyle olmasının gerektiğini söylüyor ondan sormuştum, yine de birkaç arkadaşın daha fikrini almak isterim.
ben uzun zamandır öyle kullanıyorum daha performanslı çalışıyor artık.
Evet biraz öyle oluyor ama acaba daha fazla mı yıprattırıyor işlemciyi onu öğrenmek istiyorum

Tik işaretli olmadığında tam gaz kullanır.
İnternette ki her bilgi doğru olsaydı unlost sayesinde gt230 kartımla 400 fps cs go oynardım.

Resimdeki 8 yazan yerde normalde 4 yazıyordu. Bu PC hızlandırma videolarında gösteriyor işlemci sayını 8 yapmayı. Şimdi sorum şu, dostlar: İşlemci sayısını 8 yapıp kullanmak işlemciye zarar verir mi yoksa ilk hâlindeki gibi 4 mü kalsa daha iyi?

Zaten tik işaretli değilken çekirdeklerin hepsi kullanılır.
Ayrıca rica etsem video linki atabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok öyle bir şey. Farklı sebeplerle ihtiyaç duymuyorsanız tiki kaldırmanız en performanslı seçenek.

Tik işaretli olmadığında tam gaz kullanır.
İnternette ki her bilgi doğru olsaydı unlost sayesinde GT230 kartımla 400 FPS CS:GO oynardım.

Evet yorumlarda gördüm şimdi sizin dediğiniz gibi kapalı olması daha iyi miş.

Yeni konular

Geri
Yukarı