MS | Real Madrid 1-1 Manchester City

Makaleler
19
Yer
Çankaya, Ankara
UEFA Şampiyonlar Ligi Yarı Final ilk maçında Real Madrid, Santiago Bernabeu'da Manchester City ile 1-1 berabere kaldı.

Goller:

⚽ '36 Vinicius Junior (Real Madrid 1-0 Manchester City)
⚽ '67 Kevin de Bruyne (Real Madrid 1-1 Manchester City)

Şahsi fikrim 45-60 arasında Real daha baskın oynadı. İlk yarıda Man City daha iyiydi genel olarak. İki gol de muazzamdı. İlk defa bu kadar etkisiz bir Haaland izledim. Julian Alvarez, Riyad Mahrez ve Phil Foden hamleleri gelebilirdi. City için tabii güzel skor. 2.maç ise 17 Mayıs 2023 Çarşamba gününde Etihad Stadyumu'nda oynanacak.

Madridin winner bir takım olmasını bir yana koyarsak, İngiltere de ki maçta City bu işi bitirebilir gibi. Ligi neredeyse garantilediler diyebiliriz. Rövanş maçında city rakibine fazlasıyla üstünlük kuracaktır. Bu takımın gerçek winner madridin olduğunu bilerek yazıyorum bunu da.

Madrid'in uzun toplar ve topu ileri hızlıca taşıdığı kontraataklarla gol aradığı futbolu artık beni kanser etmek üzere. Ancelotti'nin ilk döneminde de, Zidane döneminde de hep temelde aynı topu oynuyorlar. Bıktım.

Gömül gömül gömül, Modric/Kroos uzun top atsın, Bale/Ronaldo/Benzema/Vinicius/Rodrygo gol atsın. Yeter yav.

City mis gibi top oynuyor, insanın gözü gönlü açılıyor.

Bu adamlar top oynuyorsa biz Türkiye’de ne izliyoruz? Seneye Gs Ucl’ye giderse aradaki seviye farkını göreceğiz. Adamlar sanat yapıyor resmen.

Bu adamlar top oynuyorsa biz Türkiye'de ne izliyoruz? Seneye GS UCL'ye giderse aradaki seviye farkını göreceğiz. Adamlar sanat yapıyor resmen.

TR takımları için Avrupa'da kupa almak hayal artık. UCL imkansız. UEFA ve konferansta da anca kura şansı ile. GS gidemez bence UCL'ye 4 eleme çok. Avrupa ligi daha iyi şimdilik.

Guardiola değişiklik yapmayarak galibiyeti eliyle tepti. Böyle taktik ustası bir adam kendi elleriyle nasıl galibiyeti teper anlayamıyorum ama Guardiolanın da makarası bu. Bernardo Silva son 15 dakikada yürümekte bile zorlanıyordu yine de değişiklik yapmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı