MS | Real Madrid 1-1 Manchester City

Arda'yı almak çok büyük kumar. Şu anki hali ile giderse hep yedekte kalır. Birinin onu Avrupa'ya hazırlaması lazım.

Büyük kumar, ucuza biterse alınmaya değer bir risk. Önce biraz pişmesi için kiralanır veya alt takımda oynar. Daha sonra kendini ispatlarsa a takıma geçiş yapar. Ama Realin böyle bir kumar oynayacağını zannetmiyorum. Dortmund, Benfica, Ajax veya Napoli yapıp oradan yükselebilir. Ama önce herhangi bir takımla Avrupa'ya açılması gerekiyor artık.

Arda'nın direkt Real Madrid yapabileceğini düşünmüyorum, istisnalar olsa da Real Madrid pişmemiş oyuncu almaz. Hele hele Süper Lig'ten hiç almaz. Arda, öncelikle Borussia Dortmund/Ajax gibi takımlara gidip kendini Avrupa'ya göstermeli. Sonrasında kendini bozmazsa kendisini top tier dediğimiz takımlarda göreceğimizden eminim. Hiç kuşkusuz Türk futbolcular arasında gelmiş geçmiş en büyük yetenek.
1683670459667.png

Süper ligde Rating skorlarına göre en iyi 3 oyuncudan biri. Hiç düşünmeden 5 M $ vererek alınabilir diye düşünüyorum.

Tempo düşürmeden 90 dakika maçı bu şekilde götürmek için iyi bir bütçe ve Teknik direktöre ihtiyaç vardır. Ülkemizdeki takımlar birbirine düşmek yerine burayı biraz önemsemeli diye düşünüyorum.
Maalesef Galatasaray şuan ki kadrosu ile zor da olsa şampiyonlar ligi gruplarını katılabilir. Büyük ihtimal ile gruba 4. torbadan katılacağı için önünde olacak 3 takım fizik bakımından güçlü çıkabilir. Eğer ki kaza ile gruptan çıkarsa Beşiktaş - Bayern Munih maçı gibi olacaktır.

Ama eğer ki Avrupa ligi veya Konferans ligi gruplarına katılır ise En az son 16 göreceğini düşünüyorum. Zaniolo satışından gelen paralar ile güzel transfer hamleleri yapılır ise kupa bile gelebilir. Ülke puanını arttırmamız ve şampiyonlar ligi gruplarına doğrudan katılmamız gerek. Örneğin Konyaspor'un Vaduz gibi ismi daha önce duyulmamış bir takıma elenmesi hiç iyi bir son değil. Konyaspor direkt olarak gruplara kalsaydı ülke puanını yükselteceğinden eminim.

Hiç düşünmeden alırım.
Dediğin gibi işte 20. sıradan 12.sıraya yükseldik Europa ve Conference League’lar sayesinde. Bu sene 3 takım da Konferans Ligine gidecek. Fenerbahçe Beşiktaş ve muhtemelen ya Demirspor ya da Başakşehir. Hepsinin Konferansta iş yapacağını ve 12.liği 9-10.lara çekebileceğimize inanıyorum. Ama artık CL heyecanını yaşayalım GS ile. Umuyorum ki iyi transferler ile gruptan çıkmasak bile Avrupa Ligine düşer ordan devam ederiz ama o gruplara yeniden katılıp yerimizi hatırlatalım. Bu sene en düşük senemizin sonuçlarını alıyoruz bundan sonra artık yine eskisi gibi CL’ye direkt takım göndereceğiz bu senenin dolu tarafı ise Konferansta rahatça puan toplayıp önümüzdeki 5 yıl için iyi puan kasarız. Bundan sonra artık yakınlarımız CL ve Avrupa Ligine gideceği için puan toplamak zorlaşacak bir nevi fırsat bu fırsat. Şunu da diyeyim ki bizim ligimizin Hollanda ve Portekiz’in hemen ensesinde olması lazım. Lig olarak dengiz hatta iyi olduğumuz noktalar var ancak Avrupa’da dökülüyoruz işte nedense. Bir de mümkünse Avrupa’ya süt kupası bile olsa Anadolu takımları asla gitmesin. 4-5 yılda bir anca bir tanesi iş yapıyor geri yıllar anasını ağlatıyorlar (Osmanlıspor, Sivasspor..) Bizim Anadolu takımlarının yeri değil ama istisna olarak Adana Demirspor’dan ümisin var bu yıl hadi bakalım. Bu arada GSnin elemelerdeki en kuvvetli muhtemel rakipleri Shakhtar, Genk, Young Boys, Dinamo Zagreb, Copenhagen. Bunlara elenirsek zaten gitmeyelim de.

Yeni konular

Geri
Yukarı