MS SQL Projeleri nasıl depolanır?

Eiesenhower

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar veri analizi alanında çalışmalar yapıyorum uzun zamandır Python üzerinde çalışıyorum. Ama malum sektörde SQL olmazsa olmaz. Birkaç eğitim de bitirdim, son zamanlarda farklı datasetlerinde ufak analizler, sorgular vs. yapıyorum. SQL üzerinde yaptığımız çalışmaları nereye depolayabilriz? GitHub vb. platformlara yüklemek mümkün mü? Burada kafama takılan kısım bir veri tabanı var içinde 50 tane tablo oluşturuyorum, yeri geliyor bu tablolara özel Query oluşturup sorgular yazıyorsun yani özet olarak elimde projenin sonunda birden fazla çıktı oluyor, işe girme sürecinde, yaptığım projeleri işverenin vs görmesi için nereye depolayabilirim?

SQL dosyalarini iceren bir github reposu ile?
Aslinda bunlar tek basina sadece teknik insanlari ilgilendiren sonuc uretirler, bunu business analytics toollari ile desteklersen daha etkileyici olur.

SQL dosyalarini iceren bir GitHub reposu ile?
Aslinda bunlar tek basina sadece teknik insanlari ilgilendiren sonuç uretirler, bunu business analytics toollari ile desteklersen daha etkileyici olur.

Evet repo içerisinde aslında kategorize ederek paylaşılmasının daha mantıklı olduğunu öğrendim, veri temizleme, veri analizi vs şekilde. Zaten amacım SQL de yapılan işlemlerin Power BI ya da Python ile görselleştirilmesini de eklemek.

Geri
Yukarı