MSConfig işlemci sayısı ayarı önyükleme

Dargo

Decapat
Daha fazla  
Geçenlerde bilgisayarımın bakım zamanı gelmişti. Bilgisayarı bakıma götürdüm fakat geri geldiği zaman yaşadığım sorunlar devam ediyordu (FPS düşmesi, donma vs.).dün arkadaşım flash bellekle beraber sıfırdan Windows 11 kurdu ve çoğu sorunum çözüldü. Formatı atmadan önce MSConfig'teki ön yükleme ayarında işlemci sayısını 16 yapmıştım. Önyükleme ayarı performansı etkiliyor mu yoksa ellememem mi lazım?

Monster Abra A5 v17.3

Geçenlerde bilgisayarımın bakım zamanı gelmişti. Bilgisayarı bakıma götürdüm fakat geri geldiği zaman yaşadığım sorunlar devam ediyordu (FPS düşmesi, donma vs.).dün arkadaşım flash bellekle beraber sıfırdan Windows 11 kurdu ve çoğu sorunum çözüldü. Formatı atmadan önce MSConfig'teki ön yükleme ayarında işlemci sayısını 16 yapmıştım. Önyükleme ayarı performansı etkiliyor mu yoksa ellememem mi lazım?

Monster Abra A5 v17.3
Oradaki ayar, eğer işlemci çekirdeklerinde bir arıza varsa işlemci çekirdek sayısını düşürmek için kullanılır. Sayıyı arttırman maalesef performans artışı sağlamaz.

Hayır, işlemcinizdeki thread sayısı kadar sayı olur kendisinde. Bir geliştirici özelliği kendisi, son kullanıcının işi yok. Hızlandırdığı tamamen safsata. Tiki kaldırırsanız zaten tüm çekirdekleri kullanır.

Geri
Yukarı