MSConfig'de Windows 10, Windows 7 gözüküyor

Ramboo27

Hectopat
Merhabalar, bundan birkaç ay önce hiçbir dosya vs. silinmeden Windows 10 yükseltmesi yaptım ve sistem yapılandırması yerinden de Windows 10 Pro olarak gözüküyordu anca bilgisayarımı her başlattığımda siyah ekranla karşılaşıyorum. Ben de sistem yapılandırmasıyla alakalı olduğunu düşündüm ve arama yerine yazarak girdim. Eskiden de girdiğimde Windows 10 yazıyordu, şimdiyse Windows 7 olarak gözüküyor. Ayrıca bir ayar değiştirdiğimde bilgisayarı yeniden başlattığımda ayarlar kaydolmamış oluyor sistem yapılandırmasında.
1620730166887.png

tekrardan söylüyorum eskiden orada windows 10 yazıyordu ve şu anda hiçbir ayarı değiştiremiyorum uygula desem bile.

Formata gerek yok gibime geliyor. Komut istemine yönetici olarak girip şu komutu deneyebilir misin? Çıktısının fotoğrafını lütfen bana atmayı unutma.

Kod:
bcdboot C:\Windows
Boot komutu ile olmayabilir. Windows 10 gözükmüyor.
Yükseltme işlemi, temiz kurulum yerini tutmaz. En iyisi temiz kurulum yapmak.

Son düzenleme:
Boot onarma komutu ile olmayabilir. Windows 10 gözükmüyor.

Boot onarma komutu değil, Boot EFI'sini oluşturma komutu. Windows 10 yüklü olduğu için direkt Windows 10 olarak algılayacak. Ama arkadaşın sorunu Windows 7'den yükselttiği için 7 EFI'sinin durması. Onu 10 olarak ayarlatacağım. Onarmayla yakından uzaktan alakası yok.

@309999, aynen. Yer değiştirme özelliği de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı