MSI 16GD laptop ısınıyor

DellyX

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. MSI 16GD, internette ise arattığımda CX61 isimli bir laptopa sahibim. 2012-2013 senesinde aldık laptopu. Hiçbir kötülüğünü görmedim ancak son 1-2 aydır laptopum çok ısınıyor. Sakın böyle oyunda olduğunu sanmayın! Bilgisayar açıldıktan sonra markete gitmem gerekti. Gittim, geldim ve tam oturacaktım ki laptopun sıcaklığı neredeyse elimi yakacak. (Normalde bu sıcaklık 3-4 saat Valorant oynadıktan sonra oluyordu.) Bunu nasıl çözebiliriz? Her 3 ayda bir içini temizlerim. Termal macuna bakarım her açtığımda. Termal macunda kuruma vs. yok ama artık çok ısınıyor ve çok ciddi bir FPS kaybı yaşıyorum. Normalde 120 FPS'den düşmeyen laptop artık 70'in üzerine çıkamıyor!

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. MSI 16GD, internette ise arattığımda CX61 isimli bir laptopa sahibim. 2012-2013 senesinde aldık laptopu. Hiçbir kötülüğünü görmedim ancak son 1-2 aydır laptopum çok ısınıyor. Sakın böyle oyunda olduğunu sanmayın! Bilgisayar açıldıktan sonra markete gitmem gerekti. Gittim, geldim ve tam oturacaktım ki laptopun sıcaklığı neredeyse elimi yakacak. (Normalde bu sıcaklık 3-4 saat Valorant oynadıktan sonra oluyordu.) Bunu nasıl çözebiliriz? Her 3 ayda bir içini temizlerim. Termal macuna bakarım her açtığımda. Termal macunda kuruma vs. yok ama artık çok ısınıyor ve çok ciddi bir FPS kaybı yaşıyorum. Normalde 120 FPS'den düşmeyen laptop artık 70'in üzerine çıkamıyor!
Termal macun biraz hafiften ömrünü yarılamış. Termal macun yenileyebilirsiniz.

Hem işlemciyi rahatlatmak hem de bilgisayarda daha az limite takılıp FPS kazanmak için Undervolt yapabilirsiniz yardımcı olabilirim.

ThrottleStop yükle. Arkada açık bırak. (Görev Çubuğunda Simgeler kısmına düşer)

Ardından oyuna gir. Oyundan çıktıktan sonra uygulamada Limits sekmesine gir ve orayı bana at hocam.

Termal macun biraz hafiften ömrünü yarılamış. Termal macun yenileyebilirsiniz.

Hem işlemciyi rahatlatmak hem de bilgisayarda daha az limite takılıp FPS kazanmak için Undervolt yapabilirsiniz yardımcı olabilirim.

ThrottleStop yükle. Arkada açık bırak. (Görev Çubuğunda Simgeler kısmına düşer)

Ardından oyuna gir. Oyundan çıktıktan sonra uygulamada Limits sekmesine gir ve orayı bana at hocam.
Tamamdır dediğiniz ThrottleStop uygulamasını yüklüyorum şuan.Forumda yeniyim.Size nereden mesaj yazabilirim acaba?

Dediğiniz uygulamayı açamadım maalesef ki​

0xc000007b hatası alıyorum ondan önce de bir tane dll eksikti onu yükledim gene olmadı maalesef ki.Çözümünü biliyor musunuz?​

Maalesef. Sistem dosyanız eksik sanırsam. Bunları edinmek lazım programı kullanabilmek için.

Bu konuyla ilgili ayrı bir konu açın. Gerekli dosyaları bulduktan sonra işlemlere başlayabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı